bademcik ameliyatı olsam ne kadar sürede düzelirim

mrb, sık sık hasta oluyorum bu nedenle bademciklerimi aldırmak istiyorum. bademcik ameliyatı olursam ne kadar sürede normal hayata dönerim, yara ne kadar sürede iyileşir katı beslenmeye kaç zamanda başlarım? şimdiden teşekkürler

edit: yaş 26

benim de olmam lazım yakın zamanda olcam. 1 aya yakın sürüyo diyorlar. zaten ilk 2 hafta hep sıvı besin. puding çorba vs ama 1 aya kadar da sürüyomuş

  • metehan01  (02.02.13 21:46:11)
öncelikle tam mevsimi. yazın yaptırırsanız sıcaktan kanama riski var.

10 günde normale dönersiniz. ilk 7 gün ağrınız gün geçtikçe artacak, 7. günde tavan yapacak. 8 9 10. günlerde acınız yavaşça azalarak yok olacak. bende böyle oldu, çevremde olan kişiler de onayladı. mantıken ağrının azalmasını bekliyosunuz ama öyle olmuyor. belki sizde farklı olur. bu arada beslenemezseniz serum taktırın. son olarak verilen ağrı kesiciler ağrınızı kesmeyecek muhtemelen (bende hiç etki etmediler). ciddi ağrılar çekerseniz mesaj atın. size ilacın söyleyeyim. doktorunuza sorarak kullanırsınız.

geçmiş olsun.
  • dwight  (02.02.13 22:42:27 ~ 22:43:16)
saçmalamayın ne 1 ayı, ne 2 haftası. 5 gün sıvı beslendim, 6. gün ekmek içi, köfte, makarna gibi yumuşak-katı şeylere başladım. ilk 5 günüm bayağı ağrılı geçti ama hastalandığımdaki boğaz ağrısından daha dayanılmaz değildi yani. hem novalgin şurup var, içince çiçek gibi oluyorsunuz.

ameliyat yarım saat sürüyor, narkozdan ayılınca hemen paketleyip eve yolluyorlar :) ağrıdan birkaç gün konuşmak istemeyebilirsiniz. yara kabuk bağlarken yutkunmak biraz iğrenç oluyor. ama bence değer kesinlikle. 18 yılımı penisilin bağımlısı olarak geçirdim, keşke çocukken aldırsaymış bizimkiler.
  • boo ya moon  (02.02.13 23:06:05)