THY El bagajı?

Değerli arkadaşlar, paris'ten istanbul'a döneceğim. gönül istiyor ki tüm arkadaşlarımıza şarap-peynir getirelim buradan. ama herşeyin bir sınırı var. şimdi öncelikli sorum, normal bagaj olarak şarap şişelerimizi (10-12 şişe civarı) eşyalarımıza sarsak bir problem olur mu? onun dışında el bagajında peynir, şarap vs getirebilir miyiz? ve el bagajının fiili bir sınırı var mı? valiz gibi bir şeyi el bagajı olarak verebiliriz öyle değil mi? ben çok gördüm buna benzer de bir sınır var mı öğrenmek istedim. yardımlarınız için teşekkürler.

Fransa'dan uçağa sıvı ile binmenize izin vermezler. Peynir el bagajında sorun olmaz.

El bagajının prosedürsel bir sınırı var ama THY uçuşlarında uygulandığını hiç görmedim. Baş üstü kısma sığmayan bagajları da hosteslerin bulunduğu arka tarafa emanet bırakıldığını çok gördüm. Yine de kesin bir şey söyleyemem.

Şarabın bagajda giysilere sarılı olarak kırılmayacağının bir garantisi yok. Valizinize bağlı olarak yapabilirsiniz. Sizin yorumunuza kalmış.
  • hiko seijuro  (01.02.13 23:30:55)
el bagajında sarap almazlar.

sampuan almıyorlar arkadasım.
  • anneke  (01.02.13 23:38:38)
panpa naaptin sen?

yurtdisindan ulkeye icki getireceksen sinirin 2lt dir. hadi 3 lt koy ama 10-11 sise sarap cantada gorurlerse kesin hooop derler.

el bagaji icin de agirlik siniri 8kg, ebat siniri da 23 x 40 x 55 cm. el bagajinda sivi tasiyamazsin (degil sarap su bile alamazsin), jel maddeler de 100ml'ye kadar kabul edilir.
  • ocaan  (01.02.13 23:42:14 ~ 23:42:58)
teşekkürler arkadaşlar. bu durumda kıyafetleri ve peynirleri el bagajına almak mantıklı. thy çok esnek görünüyor. şarapları da normal bagaja yollayacağız artık. ocean 2 ltlik sınır konusunda da thy esnek galiba. pek çok arkadaş normal bagajla bir sürü alkol getirebilmiş.

  • ebucan  (01.02.13 23:58:55)
şarapları normal bagaja yollarken çok iyi sarıp sarmalamanız lazım yalnız. ben reçel koymuştum sımsıkı kapta, o bile sızdırmıştı baya. hatta kabı test etmek için üstüne çıkıp yaylanmıştım da, bu sağlammış bişey olmaz demiştim... aman dikkat.

  • rebio  (02.02.13 04:28:20)