şevkimi kırdılar!

arkadaşlar, yaz için work and travel düşünüyordum. Bir şirketi aradım, hemen mülakata alalım dediler, çok heyecanlandım, bazen takıldım mülakat sorularında ama hepsine de cevap verdim. sonrasında bu aşamada seni alamicaz, biraz daha pratik yapıp gel diyip telefonu kapattılar. yahu amerika'ya gitme amacımız zaten dil geliştirmek değil mi? anadilim gibi konuşsam zaten gitmem.

şu anda ailem haber bekliyor ve ingilizcemi yeterli görmediler demek bana koyuyor. sonuçta sürekli film izleyen, 9gag'de takılan, ilgili biriyim. basit bir telefon mülakatı beni yerden alıp yere soktu. yemin ediyorum şevkimi kırdılar, başka bir şirketle görüşmeyi denicem inanın korkuyorum!

Şirket baya dürüstmüş, sevinmelisiniz bence. Wat bir dil geliştirme programı değil, kültürel değişim programı. Ayrıca onlarca aracı şirket var, elbet biri mutlaka kabul edecektir sizi. Oraya gidenlerin hepsi süper ingilizce konuşmuyor.

  • daddy  (01.02.13 18:51:44)
başka şirkete başvur hiç korkma da kendinden biraz eminsen

  • jedilance  (01.02.13 18:53:32)
haklısınız ama şu an çok kötü bir psikolojiye girdim.

  • fistikezmesi  (01.02.13 18:53:43)
senin taşağını yesinler ya!!
gir moruk ingilizce diziler izle, pause edip edip replikleri tekrarla.

  • hjarteblod  (01.02.13 18:58:11)
Daddy haklı. Başka şirkete de başvurursun, izin verirler, ama oraya gidip, o kadar masraf edip, 'bu ne lan iki kelime edemiyor' modunda işten atılmak da var. Biraz daha öğrenmeye çalış bence. Ki ingilizce seviyen genelde heriflerin umrunda olmuyor, parasına bakıyor adamlar, o derece demek ki yani.

Bir yandan da haksız, zira kültürel değişim programı falan değil, bildiğin gidip 3. sınıf vatandaş modunda mevsimlik işçilik yaptığın bir program.
  • roket adam  (01.02.13 19:07:18 ~ 19:13:12)
seni almadilarsa bu onlarin kaybi bebegim, ben wat yaptigimda cumle bile kuramayan kurtlerle ayni yerde calistim(yanlis anlasilmasin cok acayip severim ibneleri, ama konusamiyolardi iste)

  • jemjumun intikami  (01.02.13 19:10:35)