Android tabletim asiri yavasladi

Samsung Galaxy Note 10.1 tablet kullaniyorum. Daha degisik bir tema kullanmak icin Google'da bir arama yaptim ve su linkteki uygulamayi buldum:gallery.mobile9.com

Sanirim adi Go Launcher Ex.

Tablete yukledim. Onu yukeyince baska bir seyi yuklememi istedi, onu da yukledim. (Mal misin dediginizi duyar gibiyim) daha sonra arkadasima bir dosya gondermek icin "Dosyalarim"a tiklayinca tarayicinin acilmadigini gordum. Sonradan fark ettim, aciliyor ama acilmasi cok uzun suruyor. Indirdigim uygulamayi sildim. Tableti kapatip actim. Ama hala cok yavas. Sanirim bir sekilde arkaplanda calismaya devam ediyor.
Ozellikle dosya tarayicisini acmasi cok uzun suruyor. Herhangi bir fikri olan varsa aydinlatabilir mi? Yoksa formatlamayi dusunuyorum.

Go, en ünlü ve güvenilir launcherlardan birisi, tablete zarar verdiğini düşünmüyorum, ağırlaştırır tabiki ama benim tek çekirdekli telefonumda bile çok sorun yaşamadığıma göre tabletinde o kadar sorun olmaması lazım, diğer yükle dediğin program neydi? başka launcherlar da yüklediysen çakışıyor olabilirler, bir de sildiysen arkada çalışmaz ki

  • utkucbkc  (31.01.13 01:28:31)
smart ram booster kur bi. sistemi hızlandır de, önbelleği sil de. bir de öyle dene bakalım.

  • nickiyle oynayan yazar  (31.01.13 02:16:04)
eğer ics kullanmıyorsan halo launcher kurabilirsin ics arayüzü var onda.

  • nickiyle oynayan yazar  (31.01.13 02:28:54)
Tabletimin kapasitesi 16 gb. Bunun 11 gb'i dolmus. O yuzden yavaslamis olabilir mi? Bir de programlari kaldir diyorum ama hic degismiyor kullanilan bellek. Acaba sadece kisayollarini mi siliyorum?

  • elcolerico  (31.01.13 11:48:23)
Herkese cok tesekkurler yorumlariniz icin. Sorun sandigim gibi Go Launcher'da diil Parallel Kingdom diye bi oyundaymis. Onin klasorunu acmaya calisinca acilmasi cok uzun surdu. Sonra o klasoru de oyunu da komple kaldirdim, tarayici hizli calismaya basladi. Bahsettiginiz uygulamalari da yukledim onlar da gyet yararli uygulamalarmis. Tesekkurler tekrardan.

  • elcolerico  (01.02.13 02:45:21)