Amd işlemci

artık üstüne bin lanet yağdırdığım,amd işlemcili laptopum var.bu işlemci kafasına estiğinde işlemci hızını düşürüyor.çoğu kişi o özelliğidir,bilgisayar boştayken yani pek işlem yapmıyorken felan düşürüyodur kendi özelliğidir dese de ı ıh değil..internet te dolaşıyorum,müzik dinliyorum.yahu şarkı takılıyor ya şarkı..dizi izliyorum oda takılıyor..her türlü yani..bi program var bende işlemci hareketlerini gösteren türden..bazen 216 mhz ye , bazen 532 mhz oralarda dolaşıyo..standart hızı 1.9 ghz.ne yapmalıyım yahu..atacam şimdi aşşağıya bilgisayarı...ram soracak olursanız 3 gb

e insanın aklına soğutma geliyor tabii. elindeki modeli google'layıp overheating sorunu olup olmadığına bak derim.

  • frank n furter  (15.01.09 22:22:36)
biostan kurcalayabileceginiz bi sey var mi acaba? uzaktan zor be.

  • osuruklu  (15.01.09 22:24:25)
islemcinin modeli tam olarak ne? bir de sorunun islemci ile ilgili olup olmadigi tam belli degil anlattiklarindan. baska bir sorun da olabilir.

  • ne nicki be  (15.01.09 22:31:10)
@osuruklu
biosta yapılabilecek hiç bişi yok.sade bi biosu var..:D
@frank n furter
tamam dikkate alıcam..
@ne nicki be
Chipset NVIDIA nForce 610M
Marka Model No AMD Athlon 64 X2 TK-57 (Dual-Core)
Hızı 1.9 GHz
FSB 1600 MHz
L2 Cache 512KB
  • artikbenimdebirvolvomvar  (15.01.09 22:40:32)
himm. sanirim bu laptopu alali 2 yili gecmistir. garanti kapsaminda degil dolayisiyla. format veya fdisk yapali cok oldu mu? benim sahsi dusuncem; islemci arizasi en son akla gelebilecek olay. bir de ramlari muhtemelen sen yukselttin. bu ozellikte bir bilgisayara 3 gb fazla gibi geldi. ramlarinde bir problem olmasin. ben ancak bu kadar yorum yapabiliyorum...

  • ne nicki be  (15.01.09 23:04:34 ~ 23:05:40)
sende vur be abi :D 4 ay oldu alalı lanet olsun :) hepsi orjinal hiç bişi yükseltmedim :)

format 2 kere attım.fdisk yapmadım hiç
  • artikbenimdebirvolvomvar  (15.01.09 23:10:12 ~ 23:10:58)
sakin ol sampiyon!!
olm, madem garantisi var gotursene servise. alt tarafi bir kac hafta bilgisayarsiz kalican.

  • ne nicki be  (15.01.09 23:19:19)
desteğe mesaj attım.son çare garantiye vericem artık :) saol ne nick be :P

  • artikbenimdebirvolvomvar  (15.01.09 23:49:01)