Mozilla firefox vs Google Chrome

Hangisini kullaniyorsunuz la? nedenini de yazarsaniz sevinirim.

dur la ben de cvp verim. ben chrome kullaniyorum ama son aylarda bilgisayar mi yavas, yoksa chrome'dami bokluk var anlamadim. firefox ile prensipte anlasabilirim.

firefox'un 64 bit olanının nightly si günde 2-3 güncelleme geliyor. toplam 42 tab ile kullanıyorum herhangi bi yavaşlama söz konusu değil.

şu anki toplam ram kullanımı 380 mb civarında.
  • saiko  (30.01.13 23:07:12)
Firefox kullanıyorum.
sebep alışkanlık, 6 yıldır kullanıyor olmam.

ama sebebin bu olması sonucu değiştirmez, en iyi tarayıcı Firefox.
  • ucan spagetticanavari  (30.01.13 23:13:26)
firefox kullanıyorum ben de normalde, şu an mecburiyetten chrome. firefoxtaki muazzam add-onlara alıştıktan sonra chrome terk edilmiş gibi geliyor bana. her ne kadar arada çökme raporu filan verse de firefox'tan vazgeçmem. çökmeler de benim makinenin eskiliğinden. :)

  • klassno  (30.01.13 23:31:21)
tüm test sitelerinin vardığı sonuç, chrome gittikçe yavaşlıyor firefox gittikçe hızlanıyor şeklinde. chrome ilk çıktığı zaman çok basitti, hızlı diye kullanıcıları kaptı, ama sonra önemli ve işe yarar özellikler eklendikçe yavaşladı. firefox'un ram kullanımı daha az bu arada, 5 yıl önceki bilgileri okuyup tersine inanmayın.

firefox'un özelleştirilebilirliğine erişemez chrome hiçbir zaman. firefox'ta bütün arayüzü değiştirebilirsin, TabMixPlus denen eklentiyle tab'lı tarayıcı olayının 10 yıl ilerisini görebilirsin mesela. Chrome'da ancak oyun yüklersin, o ne lan öyle.

Firefox'ta bir web sayfası bir sıkıntıdan dolayı kitlenir veya ağırlaşırsa, diğer tab'lara da erişemezsin. Bu da kötü yanı. Ama chrome'da da sık sık flash falan gibi eklentiler çöker.

Android'de ise durum şu, firefox dandik, chrome beceriksiz, dolphin browser süper.
  • harzem  (30.01.13 23:41:46 ~ 23:43:01)
chrome kullaniyorum, ciktigindan beri firefox kullanirdim, ilk geciste alistigim eklentileri bulamamak canimi siktiysa da suan neredeyse her eklentimi chrome'a koydum.
en buyuk avantaji hangi bilgisayardan acarsam acayim, butun sifrelerim, butun favorilerim hatta eklentilerim bile onumde acik oluyor.
sifre unutma derdim kalmadi. birinin bilgisayarini bile kullansam hic yabancilik cekmiyorum anasayfam herseyim ayni.
  • ocaan  (30.01.13 23:57:55)
firefox ve maxthon

yıllardır firefox kullanırım eklentileri yüzünden hayatta vazgeçmem. tek sıkıntısı canlı bahis ve oyun gibi scriptlermi flashlarmı neyse onlarda oluyo oda 20 sekmeli çalışırken bi canlı bahise girim dediğimde kasıo filan bu nedenle maxthonu denedim bi seneye yakındır kullanıyorum performansı süper. ikisi birlikte on numara.
  • halusinojen  (31.01.13 00:50:37)
senkronizasyonun aşmış olması nedeniyle chrome elbette. sade, stabil ve tek şifre ile her yerden her bilgime erişebiliyorum. ipad'de de aynı favorilerim var masaüstünde de işyerimde de.. daha ne olsun. bir yerde kaldığım browsing e ötekinde devam edebiliyorum.

  • ozdek  (31.01.13 09:09:46)