türk kahvesine tatlandırıcı koymak

rejimde olduğumdan şeker yerine tatlandırıcı kullanıyorum ama türk kahvesinde biraz tuhaf oluyo. kahve piştikten sonra koyarsam dipteki telveler yüzüyü çıkar diye pişirme isnasında koyayım dedim bu seferde şampanya gibi acı ve asitli bi tadı oldu. belli ki tatlandırıcının yüksek ısıya maruz kalmaması lazım. napcam?

şekersiz türk kahvesi pişirip tatlandırıcı ağzındayken içsen olur mu ki?

  • kırmızıkaşekaban  (30.01.13 16:24:49)
ağzımda çok saçma tat olur ve ıslaklıktan erir hemen
o bi acayip ya olmaz o :(

  • neira  (30.01.13 16:29:28)
pişirebilen tatlandırıcılar var. onları deneyebilirsin. veya kimyasal yerine bitkisel tatlandırıcal deneyebilirsin, ismini hatırlamadım şimdi.
tatlandırıcı pişince acır çünkü.

  • april12th  (30.01.13 16:31:38)
Şekersiz içemiyor musun panpa? Bir dene derim, ben çok şekerliden şekersize ani geçiş yaptım 5 sene önce. Kahvenin tadını alıyorum şimdi.

  • cakabo  (30.01.13 16:32:51)
@april, bitkisel kullanıyorum adı splenda ama acılaşıyor işte
pişirilebilen dediğin şu toz olanlarsa onlarda karbonhidrat var diye alamıyorum :( splendanın da toz olanını bulamadım istanbulda

  • neira  (30.01.13 16:36:33)
kahve icerken agzina bir kus lokumu at, o tatlandirir biraz. şeker kadar da kalori icermez sanki.

  • atmacaged  (30.01.13 19:44:42)
neira, stevya idi benim dediğim. splenda bildiğim kadarı ile kimyasal, bir bak istersen internetten.

toz olanlarda karbonhidrat olduğunu şu an senden öğrendim.
  • april12th  (30.01.13 22:28:46)
pişirdikten sonra atabilirsin, ilk başta telveler dediğin gibi yukarı çıkar ama iki dakika geçmeden ağırlıklarıyla dibe tekrar çökerler. problem olmaz. ben de öyle yapıyordum şekersiz içmeye başlamadan önce.

  • vejeteryanvampir  (11.04.13 10:17:57)