bankadan gelen virüslü mail

son bir kaç gündür iş bankası, garanti bankası, türk telekom, turkcell gibi yerlerden virüslü mailler alıyorum. ekte dosyalar oluyor faturaydı dekonttu. açmadan siliyorum tabii.

bugün bizim muhasebeciye gelmiş bir tane o da bilmeden açmış. tarama yaptık virüs bulamadı ama o mail açıldığından beri 2 dkda bir avast hata veriyor. nasıl düzeltirim bu sorunu?

caps ekte.

Bu bir bankadan gelmemiş, bir rus sitesi sanırım, pornografik bir ortamda takılırken kapmış olabilirsiniz :)

  • grimer  (30.01.13 14:55:52)
bankadan gelmedi zaten onu biliyorum banka adlarını kullanarak mail atıyorlar insanlar da gayri ihtiyari açıyor.
pornokrafik ortama girmiş olma ihtimali de %0. o mailden dolayı olmuştur diye tahmin ediyorum da sorunu nasıl çözerim bilmiyorum

  • zenc  (30.01.13 14:59:30 ~ 15:00:37)
bizim muhasebeye gelen garanti dekontlarıda virüslü son günlerde var bir gariplik

  • gündüz m  (30.01.13 15:01:29)
öncelikle mail'ler o yerlerden gelmiyor, o yerlerden geliyormuş gibi yapıyorlar. detaylı olarak mesajların message header'larını incelerseniz, bunların çoğunu görebilirsiniz. örneğin gmail pek güzel ayıklar böyle sahte mesajları, sizin mail sunucunuzun spam filtresini gözden geçirmek gerek (eğer gmail altyapısı kullanmıyorsanız).

gelelim nasıl kurtulacağınıza. virüs taramasını atlatabilmesi malware ya da spamware olabileceğini gösteriyor. piyasadaki sayısız ve ücretsiz temizleme programlarını kullanabilirsiniz - ancak dikkat edin bunların da bir kısmı virüs içerir, duyuru'da bir arama yaparsanız tavsiye edilmiş pogramlar bulabilirsiniz (kullanmadığım için isim veremiyorum).

onun dışında belirtilerini internetten aramak suretiyle sorunu çıkaranın ne olduğunu tespit edip yine internette çeşitli forumlarda ya da antivirüs sitelerinde tavsiye edilen çözümleri de okuyabilirsiniz.

kolay gelsin.
  • demcan  (30.01.13 15:33:25)