kedi kumu

kedi sahipleri, silika mı yoksa topaklaşan kedi kumu mu tercih ediyosunuz ve neden?

ben kristal kum kullanıyorum çünkü diğer türlü topaklarıyla uğraşmak zor her seferinde alıp atması zahmetli oluyo

  • SemihCebrail  (29.01.13 20:18:59)
ben ikisini karıştırıyorum. hatta o topaklaşanı da kokulu alıyorum. en iyi onu buldum. 2 kedi aynı kum kabında olduğu için diğer türlüleri kesmedi hiç. tek kediyse çok çok da bi fark yok.

  • fannstmer  (29.01.13 20:20:34)
Kokmasın ve ucuz olsun istersen topaklaşan kedi kumu.
Biraz kokuya katlanırım ama zamanı gelince şıkkadanak atarım yenisini koyarım dersen silika.
Silika ne kadar kaliteliyse o kadar pahalıdır. Topaklaşan kum(akkum) en iyisidir. Ücreti genelde en fazla 13 lira. Silikalar ise 13 liradan 25 liraya kadar. Topaklaşanla tuvaletin bulundugu ortam kirlenir ziiraa kediler o kumları saçmayı sever. Ve topaklaştıkça alıp atacağın için kum azalır. 3 haftada bir değiştirmek zorunda kalırsın. Silikayla ise ortam kokana kadar idare edebilirsin. Bu da yaklaşık4-6 haftadır. Ama silika kum hijyenik diildir. Kedin mutfaga giriyorsa diye söylüyorum.
  • Agnahie  (29.01.13 20:22:20)
topaklaşan kullanıyorum.komple değiştirme derdi olmadığı için kristale tercih ediyorum.azalınca ekliyorum.üstelik sürekli temiz duruyor.

  • aşksız prens  (29.01.13 20:59:19)
Ben kalın taneli topaklaşan kum kullanıyorum. Marka Pisi Pisi, Eczacıbaşı üretiyor.

  • reyals  (29.01.13 21:03:08 ~ 21:04:15)
kesinlikle topaklaşan kum! akkum ince taneli olanı hem çok ekonomik hem de temizlemesi kolay.

  • kadifepanter  (29.01.13 21:40:04)
Topaklaşan kum kullanıyorum Alice marka. Sentetik olmadığı için daha sağlıklı olduğu söyleniyor.

  • buff  (29.01.13 21:54:04)
topaklaşan kum. Alice!

silika kumlardan çok daha az kimyasal içeriyor. ha en iyisi bahçeden aldığın toprak tabi ya da heyvancığın tuvalet için dışarıya çıkabilmesi.
  • kedili madam  (29.01.13 22:00:17)