6 aylık shengen alsak heryere girebilir miyiz?

misal macaristandan 6 aylık aldık diyelim. ocakla haziran'ı kapsıyor. ocağın son haftası 3 günlüğüne macaristan'a gittik döndük. bundan sonra 5 ay boyunca canım hangi shengen ülkesine gitmek isterse gidebilir miyim? haftasonlarında paris, barcelona, roma falan görmek istiyorum.

eğer multiple entrance ise evet.

  • interview with the vampire  (29.01.13 14:46:43)
çoklu girişli vize verirlerse, gideceğin ülke en az şu kadar geçerli vize/pasaport istiyorum dediğinde şartı sağlayabiliyorsan evet, canın hangi shengen ülkesine gitmek isterse gidebiliyorsun.

  • jimjim  (29.01.13 15:06:25)
normalde schengen vizesi schengen'e dahil olan tüm ülkelere kesin olarak giriş yapabileceğini garanti etmez. konsolosluklara da sorarsan, böyle bir yanıt alman olası. türkiye'den gideceğini düşünürsek gittiğin havaalanında pasaport kontrolü yapılacak. çok düşük bir ihtimal de olsa sorun çıkabilir. eğer schengen sınırları içinde yolculuk ediyor olsan zaten pasaportuna bakılma ihtimali neredeyse yok gibi ama tr'den gideceğin için bu ihtimali göz önünde bulundurman gerekir.

  • corazon espinado  (29.01.13 15:38:32)