şizofreni hastalığına yakalanan kişi nasıl tedaviye yatırılır?

şizofreni hastalığına yakalandığına neredeyse emin olduğunuz bir yakınınız var. ancak bu kişi tedaviyi kabul etmiyor. ailesinden ayrı bir şehirde üniversite okuyor. ailesi de şizofreniye yakalandığına neredeyse emin. şizofreninin getirdiği çeşitli zararlar meydana geliyor. kişinin okuduğu yere ailesinin gitmesine ve orada uzun süre kalmasına rağmen kişiyi ikna edemiyorlar ve yaşadıkları şehre getiremiyorlar. bu çaresiz durumda ne yapılabilir arkadaşlar? savcılığa başvurulsa bir sonuç alınır mı?

neredeyse emin kısmına kadar okudum.
neredeyse eminim diye bir tanı olmaz. hele bu konuda. ikna edip götüreceksiniz hastaneye. sağlık kurulu raporu alınacak.
savcılık mavcılık uğraşmaz.
  • mahsunkul  (28.01.13 20:22:42)
bir psikiyatrist ile görüşün önce, yol gösterici olabilir.

  • efx  (28.01.13 20:38:02)
konunun uzmanıyla görüşmeniz gerekmekte. birçok çeşit şizofreni var. ve doktora götürmek için kurgulayacağınız bir hikaye kişi tarafından farkedilip güveni kalmayabilir. böyle bir durumdaki ikna sürecinde çok titiz davranılması gerekmekte. bu konuda aile bağlı bulunduğu aile hekimi ile görüşüp bilgi danışabilir diye düşünüyorum ulaşılabilirlik açısından

  • kedigen  (28.01.13 21:44:20)