Kampüste Sigara Satışı Yasağı

Sakarya üniversitesi'nde böyle bir yasak var efenim, bilmiyorum başka üniversite'lerde durum nedir? genel bir karar mıdır değil midir? eğer münferit ise üniversite'lerin kendi kendilerine böyle yasak koymaya hakkı var mıdır? kampüste sigara altın değerinde oldu yurtta kalan öğrenciler (sürekli çarşıya inmeyenler) dışarıdan sipariş veriyor.

not: sigara içmiyorum da içenlere yazık ondan sordum. o da bir bağımlılık sonuçta, bu kadar uğraşılmaz ki, sıkıyosa toptan yasakla tütünü di mi?

19 mayıs sigara yasağıyla birlikte başladı. osmangazi üniversitesi kantinlerinde de yasak o günden beri.

  • sanal uyku  (14.01.09 19:12:12)
evet genel sigara yasağından beri YTÜ´de de durum aynı.

  • yazark  (14.01.09 19:26:54)
hatta bırakın satışı temmuzdan itibaren kampüs içinde içmek yasaklanıcak diye duymuştum. bolca geyik dönüyor okulda, ders aralarında bi koşu kampüs dışına çıkarız artık diye..

  • inkey  (14.01.09 20:40:50)
ege de satiliyor.

  • atmacaged  (14.01.09 21:23:38)
Kocaeli üni'de umuttepe kampusunde şok var orda satılıyo..ama sosyal tesislerde olsun kantinlerde olsun yok..

  • dozzi  (14.01.09 21:32:32)
bizim zamanımızda yoktu öyle bişey, vay anasınıı

  • yazbitmesinsipidikterlikdolabagirmesin  (14.01.09 21:55:26)
odtü de de kantinlerin çoğunda yasak satış ama bazı kantinlerde satılıyor hatta el altından felan satıyolarmış ..:)

  • uctumdageldim  (14.01.09 22:08:06)
deü'de de satılmıyor. ayrıca kantilerde içmek de yasaklandı.

  • frant1c  (15.01.09 01:44:58)
maltepe üni.dede satılmıyor.

  • yuceonder  (15.01.09 09:03:23)
hacettepede de satılıyor. ÖSS de tercih sıralaması bile değişir bu başlıktan sonra.

  • kabal  (15.01.09 11:13:39)