Göbek Deliğinin Üstündeki Kıkardığımsı Şey

merhabalar, aylardır göbek deliğimin üstünde kıkırdağımsı bir şey var, başta tırstım tümör falan diye.(tümör görsem bomba diye karakola götürürüm o ayrı) sonradan alıştım bir de her dokunduğumda hissedemiyorum bazen kayboluyor. lakin sanki dokunduğumda kıpırdıyor, yer değiştirmese de kendi etrafında dönüyor. doktora gitmedim çünkü evdekiler çok evhamlı daha geçen sene böbrek taşı düşürdüm, onlar benden fazla düşürdü. nedir bu karnımdaki bilen var mı? bu sene yurt için sağlık belgesi çıkarırken röntgen çektirdim orada bir şey çıkmadı ama doktor neredeyse bakmadı bile, muhabbet ettik onayladı kağıdı o kadar. gaz olabilir mi:) gazlı biriyimdir ama yıllardır çıkmadı böyle bir şey.

buna benzer birşey belimde çıkmıştı yıllar önce. doktora gittim, antibiyotik verdi, geçti. ama tabi bu senin doktora gideceğin gerçeğini değiştirmiyor...

  • makineci  (14.01.09 19:08:47)
@want2die
yağ bezesi bir arkadaş da demişti, annesinden almışlar gayet basit şekilde(onun boğazında mı ne varmış gerçi).
kanser manser ne dedin sen yaws,
(bkz: hakkını helal et ekşi ailesi)
  • abtash  (14.01.09 19:40:48)
@want2die
babamin göbeginde de 8-10 tane misket ile ceviz büyüklügü arasinda yag bezesi var böyle.
aciklama bekliyoruz. emin misin? kaynaklarin güvenilir mi?
  • shi aila  (14.01.09 20:11:51)
dostum fıtık olabilir. bastırdığın zaman parmağın karnına doğru giriyorsa, orda bir delik varmış hissi uyandırıyorsa muhtemelen fıtıktır. kendi etrafında dönüyor demişsin, eğer fıtıksa ve kendi etrafında döner ve damarları sıkıştırırsa müthiş bir ağrı ile acile yetişmek zorunda kalabilirsin.

  • torpeo  (14.01.09 20:37:16 ~ 20:37:36)
oynama dostum... yag bezesi, kil dibi bezesi (bu da yag bezesi sanki, neyse) falandir. doktara gitsen bes dakkada halledilecek seyi ovalaya ovalaya patlatip ciddi ameliyatlik olan bir dostum vardi (aynen dedigin gibi, 'aaa bingil bingil negzel' tepkisi vardi). o gun bugundur ellemeden direkt doktora....

hakkaten ovalama!!! elleme bak, bozusuruz :) doktor amcaya dostum ...
  • no avalon  (14.01.09 21:41:24)