mezuniyet için çalışma temposu

selam, yaklaşık 2, 2.5 yıllık müfredata denk gelen toplam ders yükümlülüğümü verirsem mezun olacağım. vizeleri yeni olduk bunların bir önemi yok mayısta finaller başlıyor her birinden elli almak büyük ihtimal yetecek fakülte hukuk bu arada. sorun şurada;

üniversite hayatı boyunca dersleri sallamamış, düzenli çalışma nedir bilmeyen, yılların aylaklıgıyla dogal olarak konsantre ve odak sorunu yaşayan biriyim. ve de elimizde dipte olan bir ruh hali ve motivasyonsuzluk var. şimdi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, ne önerirsiniz şu 3-4 aylık dönemde gerek kafa halini düzeltmek ve mezuniyet için gerekli motivasyon ve azmi yakalayabilmem için. şimdiden teşekkürler.

edit: yazdıklarımı okudum da 2. dünya savaşından çökmüş ayrılıp bir anda her alanda toparlayan almanya gibi gördüm durumumu ilerisi için. normalde böyle iyimser de düşünmem

möezun olunca çok büyük boklar olmuyor mu? günün tadını çıkartın. arada hepsini geçer mezun olursunuz sonra olmasaydım diye pişmanlık yaşarsınız.

  • sparkle kiddle  (27.01.13 04:04:17)
çay yap, internette bi şeylere bak sonra ders çalışırsın. sonra biraz daha çalışırsın. sonra dışarı çıkar bir arkadaşınla çay içersin. sonra eve gelir biraz ders çalışırsın. sonra bir şeyler yerken internette bir şeylere bakar gülersin. sonra çay yaparsın. sonra biraz ders çalışırsın. hayat böyle geçer gider. bir bakmışsın ölmüşsün.

  • Somuchwin  (27.01.13 04:53:59 ~ 04:54:17)