western union

merhaba. western union ile para transferi yapacağım. fakat türkiye de değilim. türkiye ye yapacağım. hangi para birimiyle yapabilirim ? mesela ben bu ülkeden dolar yatırsam türkiye den dolar mı çekilir yoksa türk parası olarak mı çekilir kuruna göre ?
belki saçma olucak ama bulunduğum ülkeden türk parası yatırabilir miyim ? yani western union yalnızca dolar ya da euro mu kabul ediyor ?

dolar-euro yatırırsan dolar-euro çıkar.
ytl yatırabilir misin tam bilmiyorum ama sanırım pek mümkün değil bankalar arası bir havuz söz konusu çünkü tl kur dönüşümleri falan bozar bu işi.

edit: baktım başka para birimi geçmiyormuş. dolar va euro.
www.finansbank.com.tr
  • abtash  (14.01.09 13:31:51 ~ 13:33:20)
çok teşekkür ediyorum

  • bubamara  (14.01.09 13:37:49)
bir soru daha :)
para yollarken yollanılacak şube olayı falan var mı western union da. yoksa havuz sistemi mi? isme göre herhangi bir şubeden teslim alınabiliyor mu para ?

  • bubamara  (14.01.09 13:43:45)
herhangi bir şube.

  • abtash  (14.01.09 13:51:20)
türkiye'yi bilmiyorum ama yurt dışında isviçre frangı, ingiliz sterlini vs. yatırılabiliyor.

zaten işlemi yapacağınız yer banka. elinizde tl olsa bile istediğiniz dövize çevirtip öyle gönderebilirsiniz. alırken de aynı şekilde. gönderilen ya da başka bir para birimiyle çekilebiliyor para.
  • 386 dx  (14.01.09 15:42:42)