[]

22 find

öncelikle bkz:
www.eksisozluk.com/show.asp?id=31896832

bir kaç gündür gündemde, takip eden veya başına gelen bilir. bu 365 desk diye bir programla gelen ve isteğimiz dışında internet explorer, google chrome gibi tarayıcılarımızın ana sayfasını değiştiren bir virüsmüş. ben de şu an bununla savaşıyorum. forumlarda yazan ve yaptıklarım şunlar:

1-regeditten 22 find diye aratıp değerleri sildim.
2-tarayıcı kısayollarından hedef yazan kısımları değiştirdim.
3-ekle-kaldırdan 365 desk ve 22 find'ı kaldırdım.
4-tarayıcı uzantılarından ve arama motorlarından 22 find'ı kaldırdım.
5-sistem geri yükleme yaptım.

şimdi asıl soruna geliyoruz. bunları yapınca sanki iş bitmiş gibi görünüyor ve forumlarda da bu kadar anlatılıyor ama bu öyle bir şey ki bilgisayarı yeniden başlatınca yine her şey eskisi gibi oluyor.

sorular:
1-sizde böyle bir sorun var mı?
2-kesin çözüm için ne yapmalı?

edit: superantispyware kurup tarattım. preferences-hijack protection kısmından da protect homepage yaptım. restart attım ve sorun yok gibi.

 
bana da bulaştı.
ben evde değilken dişi varlık kullanırken olmuş. Geri yükleme sorunu çözdü, 5 gün öncesine. ama öncesinde regedit, chrome extensions, internet ayarları, chrome ayarları vs herboku yaptım çözülememişti.
açıkçası neden çözülemediğini de merak ediyorum ve nasıl bulaştığını da..
  • jbg  (26.01.13 20:38:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.