[]

Mersin'de Tantunl Künefe ve Kerebiç

İstanbuldan Mersin'e q günlüğüne geldik, bu aksam icin bildiginiz beğendiğiniz kullandığınız mekanları önerirseniz seviniriz. Kaldığımız otel sehrin Merkezindeki upuzun bina radison oteli.
 
kerebicci oguz'dan yiyin kerebici.tantuni icin genelde cigerci apo/bahattin/yaprak uclusunu onerirler ama et yemedigim icin ne kadar iyi yaptiklarini bilemiyorum.Kunefe icin de has kunefe olabilir.


edit:Evet,evet guzel bir cafe ariyorsaniz Marina'daki cafeler cok uygun olacaktir bence de.
  • fraise  (25.01.13 19:37:13 ~ 19:50:18) 
kerebiçi bilmiyorum, tantuni göksel iyiydi, yaprak da fena değil ama dikkat edin biftek tantuni isteyin yoksa sert sert sinirli etler geliyor.

ciğerci doğan, bahattin vs gibi yerlerde ciğer de yiyebilirsiniz.
  • april12th  (25.01.13 19:41:28) 
Denize nazır oturup bişeyler içmek için Marina'ya gidebilirsiniz.


  • archery  (25.01.13 19:48:53 ~ 19:49:04) 
künefe mersin'de yenmez. onu sil. tantuni'yi 5'ten önce memoş'u yakalamanız lazım. kerebiç'de detaya gerek yok hoşunuza giden biryerde yiyin.

gelecek tepkilere istinaden not : hataylı'yım.
  • il padrino  (25.01.13 19:53:18 ~ 19:54:14) 
künefe neden yenmesin ki hem de şehir merkezindeymişsiniz. Künefe için İsmail ustaya git kesinlikle, tantuniden sonra künefe daha iyi oluyor. canım çekti akşam akşam :) şuralarda bahsediliyor;
ankaramahpusu.blogspot.com
www.turkiyegazetesi.com

tantuni için çoğu kişi farklı yerleri seviyor. kaldığınız taraflarda selime gidiyorum ben genelde.
  • nevrotik  (25.01.13 20:21:10) 
Bir mersinli olarak Mersin'den yazıyorum. Tantuni için Göksel bir numaradır. Kime sorsanız gösterirler. Ama değişiklik olsun yoğurtlu tantuni yiyeyim derseniz mert tantuni var yoğurtlu da bambaşka bir lezzet. Künefeyi sil demiş. Silme arkadaşım. Çarşıda Emin Usta ve Ünlüoğlu&Cici var Özgür Çocuk Parkının oralarda. Orada yiyin künefeyi de. Sahildeki barlardan en gidilebilir olanı Dolphin. Ha marina var tabi orası çok daha nezih ve güzel bir mekan. Ayrıca bir de çevreyolu taraflarında Villa var daha disko tarzı bir yer. Oraya da ilerleyen saatlerde gidebilirsiniz. Saygılar.


  • woody  (25.01.13 20:25:53) 
kerebiç: dondurmacı halil usta
tantuni: göksel tantuni
apo/bahattin'de de ciğer yiyin.

otelinize yakın hepsi.
  • vejeteryanvampir  (25.01.13 20:45:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.