diş temizliği

daha diş temizleteli 1 ay oldu ama şimdiden bütün dişlerim sapsarı oldu. sigara kullanmıyorum ama çok çay içiyorum. böyle tavşan dişlerimde sarı sarı noktalar oldu çıkmıyor. her gün 2 kez fırçalıyorum ama bu çayın bıraktığı lekelerden kurtulamıyorum. çay içmeyi kesinlikle bırakamam, tek meşgalem çay zaten :( nolcak böyle?

dislerini daha sik fircalayacaksin, cayi azaltacaksin.
cayin sari leke yapmasi normal.

  • uyku semesi  (25.01.13 11:57:46)
dis temizletmenin dis minesinde tahrise neden oldugu soylenir hep, o yuzden de cok gerekmedikce onerilmez (eskiden oyleydi, teknoloci degisti mi? ) cay olayi fenaymis, peki onun formatini degistirseniz? bitki caylari, yesil cay gibi.

  • freefroglet  (25.01.13 12:00:05)
diş temizletme derken ; lazerle ya da kimyasallarla tedavi mi ?
yoksa sadece tartar temizliği mi ?
ödediğiniz ücret nedir?
ben lazerle yaptırdım. çay , kahve vs. günde min. 3-4 bardak içerim.
1 sene içinde hemen hemen eski rengine döndü.
  • cantstandya  (25.01.13 12:01:38)
sabahları 5 bardak çay içiyorum. bazen akşamları da sıkılıyorum bi posta daha içiyorum.
pişlerimi poliklinikte ücretsiz temizletiyorum bembeyaz oluyor. tartar temizliği işte ama sarılık da gidiyo o nokta nokta sarı lekeler de gidiyo. çayı kesemem zaten rejim yapıyorum bütün gün ağzımı o oyalıyor:(
napcam ben yaa
  • neira  (25.01.13 12:26:04)