İngilizce öğretmeni ne yapsın?

Birkaç aydır bir üniversitede okutman olarak çalışıyorum. Maaş ahım şahım bişey değil ama çalışma ortamı çok iyi ve kendini geliştirmeye çok müsait.

Bir yandan da yıllardır kpss peşinde helak oldum. Ben atanmaya çalıştıkça puanlar yükseldi. Fakat bir yandan da atanacağım zaman karşılaşacağım zorlukların da az çok farkındayım. Üniversiteyle bir olmayacak tabii.

Şimdi soru şu; Derin ikilemde kaldım. Ales ve Yds'ye girip üniversitede kadrolu olmanın yollarını mı deşeyim, yoksa Kpss'ye girip atanmayı mı bekleyeyim?

Önceliğim, yoğunlaşacağım yer hangisi olmalı, tecrübeli çoktur diye buraya sormayı uygun buldum.

üniversitede okutmanlik kadrosu her kosulda daha iyidir. her iki işi de zamanında yapmis birisi olarak söylüyorum, milli egitime girdigine girecegine pisman olursun. maddi acidan da getirisi daha coktur okutmanligin, olusturacagin cevre, muhatap olacagin insanlar farklidir. bir şekilde devam et okutmanliga, parasi yeterli gelmiyorsa, rica et müdürden, ekstra ders yazsin, kadrolu olup da yaşi gelmisler fazla derse girmek istemez, onlarin dersini sen alirsin.

  • atmacaged  (25.01.13 10:55:57 ~ 10:56:12)
kesinlikle universite!

  • freefroglet  (25.01.13 12:15:40)
kesinlikle ales'e kasın. hem çok daha kolay bir sınav, hem de üniversite ortamı hiçbir şeye değişilmez.

  • boo ya moon  (25.01.13 12:31:41)
kadrolu derken? ücretli okutman mısın?
zaten işten çıkarma vs olmuyor ki sözleşmeli okutmana..

  • partizan  (25.01.13 12:47:09)