yeşil saç

selamlar :)

uzun zamandan üstünde düşündüğüm yeşil saç mevzusuna bugun gireceğim kısmetse.. yalnız biraz resmi bi yerde çalıştığımdan hepsini yeşil yapamam istememe rağmen.. saçım kısmen yeşil olmalı.. ama hangi kısmı ve nasıl sorusunu bilemiyorum.. bu konuda fikri olan var mı daha önce denemiş falan?
yeşilin cart bir tonu değil.. sanki şu fotograftaki tonda gibi..

saçın hangi kısmına yaptırsam daha az dikkat ceker ama aynı zmanda da belli olur ?
tesekkurler

kaç yaşındasın? ense olabilir. saçlarını açarsan belli olmaz böylece.

  • april12th  (25.01.13 09:44:35)
çok çirkin yalnız :/ 15 yaşında falan değilsen yaptırma derim.

Çok çok istiyorsan anca ense tarafına olabilir.
  • ceska  (25.01.13 09:46:25)
neden yaşla bağdaştırıyorsunuz ki? gayet 30lu yaşlardayım sevgili april ve ceska :)
bu arada saçım uzun.. ben de arka tarafın alt kısmı diye dusundum aslında ama bakıcaz..

  • gaea  (25.01.13 09:49:58 ~ 09:50:19)
benim yaşını sormamın 2 sebebi var, yanlış anlama sakın ama birden kendi halim geldi aklıma, 14 yaşındayken ben de yapmıştım bunu, ön taraflarda yandna bir kısma yeşil attırmıştım. 10 sene olmuş... bir de ona göre bir yer söylemekti amacım, gerçi her türlü ense en ideali gibi çalışıyorsan.

bir de kuaföre gidip mi yapacaksın bu işi? belki biliyorsundur ama manicpanic in boyalarına bir bak.
  • april12th  (25.01.13 09:59:29)
saçların uç kısımlarına.

  • sifirin altinda  (25.01.13 10:02:24)
manic panic i biliyorum onlar baya iddialı gibi geldi bana..
ama renkler süper manic panic seride..

evet kuaförde yaptıracağım. .sipariş vermiştim gelmiş boya bakalım nasıl bir ton çıkacak merak ediyorum.. saçım siyah bu arada..
kırmızıyı falan çok kullandım da yeşil hiç denememiştim.. 14 yaş da iyiymiş yalnız..

uç kısımları da makul olur evet de biraz daha farklı bir kesim ve kısım istiyorum.. mesela asimetrik saç kesimi olabilir..
  • gaea  (25.01.13 10:09:09)
15inde tüm kafayı bi bölee bi de mavisine boyatmıştım kuaförde.
belki boya kalitesiyle de alakalı olabilir bilmiyorum ama akmaya başlayınca bok gibi oluyor.tarif edeyim dedim ama tarif bile edemeyeceğim çirkinlikte bir şey,onu anladım yazarken:)

uçlarını boyatmak daha mantıklı geldi o yuzden su an.
  • demoniclewinsky  (25.01.13 10:18:57)
moralim bozuldu şu an demonic:)

  • gaea  (25.01.13 10:23:35 ~ 10:25:08)
moral bozmak için demedim=)
ben olsam söyle yapardım;saçınızı muhtemelen açıp,boyayı öyle uygulayacaklar.ilk boyamayı kuaförde yaptırın,sonra evde uygulayacağınız yeşil boya ile takviye edersiniz renk gittikçe.
sürekli kuaförle uğraşmak istememiyorsanız diye didim.
linkteki pembe gerçi ama şu şekil;

pollymay.files.wordpress.com
  • demoniclewinsky  (25.01.13 10:30:50 ~ 10:36:03)
hıı yeşil saç severim saçın iç kısımlarına yani söyle diyeyim (olm hiç anlamıyorum şu kuaför terimlerinden) hani üstü var birde altı varya dışarıdan bakılınca çok gözükmeyen heh o çok gözükmeyen kısmına yaptır rüzgar falan olunca yada toplayınca gözüksün.

  • exodia  (25.01.13 10:31:00)
demoniclewinsky haklı, aktıkça çok iğrenç bir renk alır ve kuaför boyaları çok daha zararlı saçın içine işledikleri için. manic panicle evde 30 dakikada kendin halledersin. ilk işlemi kuaföre yaptır, sonra kendin aktıkça boyarsın.

sen tam bu fotoğraftaki gibi bir yeşil mi istiyorsun?
  • april12th  (25.01.13 10:37:06)
hatta bak bununla zeminin koyuluğuna göre istediğin gibi bir şey çıkar muhtemelen. saçını açtıkça renk de canlanır, koyu sarı-açık kumral tonlarında saçta muhtemelen fotoğraftaki gibi olur.

www.manicpanic.com
  • april12th  (25.01.13 10:39:47)
@april

ben de o rengi beğenmiştim.

media-cache-ec4.pinterest.com
çok iyi duruyor.
  • demoniclewinsky  (25.01.13 10:42:04)
ilk bi kuaföre boyat bakalım nası olacak, sonra caps ver bakalım biz de :) diğer boyamaya kadar en fazla 2 haftan olur zaten, o zamana kadar bir şeyler düşünürsün. güzelmiş evet linkteki.

  • april12th  (25.01.13 10:47:42)
Yaşı es geç arkadaşım, istediğini içinde kalmadan yapmalısın! Bence saçların iç kısmına yaptırt. Saldığında sadece iç kısımlarda görünsün. Ancak çok çabuk akıyor, bir iki yıkamada. ben de çok araştırmıştım. başka bir yöntem de uygulayabilirsin. Pastelle saç boyama gibi :)

  • lucky_meh  (25.01.13 10:51:32)
ben 7 sene önce saçlarımı bir an gaza gelip maviye boyatmıştım. ilk başta çok beğenmiştim ama ilk yıkamada aktı yeşil oldu, ikinci yıkamada sarı-yeşil arası bir renk oldu. resmen saçlarım küflenmiş gibi görünüyordu. 10 gün sonra ikinci kez boyattım. o da 1 hafta dayandı. ben de pes ettim siyah yaptım.

illa boyatcam diyosan balyaj gibi ara ara yaptır bari.
  • make a wish  (25.01.13 10:54:38)
april demonic tam olarak istediğim yeşilin linkini vermişsiniz.. umarım kuafördeki boya da o tona yakındır.. ben şu kızdaki tonu da beğendim de turkuaz denliormuş buna galiba www.tumblr.com

diğer yorum yazan arkadaşlar desteğiniz için teşekkürler evet akınca kötü bi renk olacağı belli de artık 2-3 haftada yeniletirim sorun değil.. kuaför yenileme için sadece 5 tl ücret alacağını söyledi :)
edit : linkteki en üst sağdaki kız
  • gaea  (25.01.13 11:15:04 ~ 11:15:44)
kamu kuruluşunda çalışıyorum. saçlarım koyu kestane rengi, hiç boya yapılmamış. aşağıda linkini verdiğim ürünü kullandım, balyaj gibi aralara kendim yaptım.

saçımda önceden kalan boya yok, renk açma işlemi yok, boyayı 45 dakika tuttum.

izlenimlerim:
yeşil renk sadece güneş ışığı altında farkediliyordu. hele saçları da toplayınca kimse farkı farketmedi.

rengin bariz olması için benimki kadar koyu bir saçın, sapsarı olmasa da renginin bir kaç ton kuaför tarafından açılmasında fayda var.

yok kuaförde işlem yaptırmak istemiyorsanız boyayı en azından 6-7 saat saçta bekletmek daha iyi sonuçlar verebilir.

korkmayın epey organik içeriğe sahip olduğu için rengin oturması için uzun saatler saçta bekletilebiliyor.

detaylı bilgi için linkteki sss bölümünü dikkatlice okuyun lütfen, fotoğraflarla öncesi sonrası var.

kozmozbyhesionka.wordpress.com

bu rengi de tavsiye ederim, oldukça hoş.

bir de işlem görmemiş saça uygulama örneği olarak şu linke de bakabilrsiniz:

gutuvonka.blogspot.com
  • balik kraker  (25.01.13 11:43:47)
teşekkür ederim balık kraker :)

kuaförden sonra manic panic yeşilini de denemek cok istiyorum.. baya detaylı anlatmıssın cok süper :)
  • gaea  (25.01.13 13:15:29)