Sizce en iyi meslek nedir?

Soru başlıkta kriterler tamamen size ait maddi kazanç, manevi tatmin hepsinin toplamı ortalaması sonucu falanı filanı sonunda en iyi meslek sizce nedir?

Doktor, öğretmen, avukat, bekçi, sekreter, broker...

Atış serbest buyrun.

etrafımdan gördüğüm kadarıyla bilgisayar programcılığı.
ancak ben lisede sayısalcı olsaydım bile endüstri ürünleri tasarımı bölümünü seçerdim, kendisi sayısalda olmasına en çok üzüldüğüm bölümdür.

  • kayranin kedisi  (24.01.13 09:45:33)
bence en iyisi işlek bir cafenin patronu olmak. her sabah gazete, laptobunu alıp cafeye gideceksin. sınırsız menüden istediğini seçip personel, müşteri, işler vs..nasıl gidiyor diye gözlemliyeceksin. garsonluk yaparken en büyük hayalimdi. gerçi hala öyle.

  • dokunmakalbime  (24.01.13 09:47:28)
home office çaycı.

  • ben smyrna  (24.01.13 09:48:04)
rahatlık ve kazanç oranı açısından öğretmenlik. illa maddi tatmin ama kısmi düzensiz iş hayatı falansa bilgisayarlı işler, grafik, tasarım falan galiba. plaza mühendisliği de fena olmayabilir yönetici değilsen.

ama gönlüm pilotluktan yana. pilotluk iyi gibi.
  • cocodancer  (24.01.13 09:53:20)
erkekler için doktorluk. kadınlar için resim öğretmenliği.

  • mehmettt  (24.01.13 09:59:32)
kazanç, çalışma yoğunluğu, öncesinde harcanan emek bakımından öğretmenlik gibi duruyor.

  • ozmania  (24.01.13 10:00:00)
aylak olmak en iyisi be (bkz: aylak adam )

  • dengesiz bir insan  (24.01.13 10:01:56)
çiğ köfteci

(biri diyecekti, ben olayım dedim)
  • secilmis uye  (24.01.13 10:03:17 ~ 10:03:49)
eczacılık, çünkü bakkal gibi başında durmana gerek yok, temiz ve güzel parası var, kendine ailene zaman ayırabilirsin maddiyat sıkıntın olmaz (ortalama bir mevkide eczanen olsa, güzel bir mevkide olursa zilyoner olursun)

  • ravenudon  (24.01.13 10:18:11)
yüzme kursu hocalığı, tercümanlık olabilir.

bi de müdürlük hacı. herhangi bi yerin müdürüysen iyisin.
  • contavolta  (24.01.13 10:21:54)
toplayıcı-avcı. o olmazsa uzun yol korsanı.

  • kargn  (24.01.13 10:31:40)
Tekell bayii

  • sadegazoz  (24.01.13 11:07:33)
insanın üstüne yakışanı giymesidir.

  • nofearman  (24.01.13 11:16:50)
hobin olan bi iş bulup o iş üzerine kendi işini kurmak. cafe, restaurant açmak, takı tasarım vs tarzı hobi kursu açmak, kitapçı ya da sahaf açmak gibi.

  • gakgul  (24.01.13 11:52:35)
mimarlik

  • cogito ergo sum  (24.01.13 13:16:41)