Kesintisiz güç kaynağı (UPS)

Bir adet desktop bilgisayar ve 21.5 led monitörü elektrik kesintilerinde açık tutabilecek bir kesintisiz güç kaynağı arıyorum. Fazla para vermek istemiyorum. Ne kadar süre açık tutabildiği çok da önemli değil. 10dk filan yeter mesela...

Şimdi bu aletlerin özellikleri hep farklı farklı ve anlaşılır değiller. Kimisinde 1000V yazıyor, kimisinde 650V... Ve daha bir çok detay... Benim hangisinden almam lazım? 650'liklerden alsam bahsettiğim 2 cihazı açık tutmaya yeter mi? O 1000V-650V olayı elektrik gidince cihazları ne kadar uzun süre açık tutabileceğiyle mi alakalı, yoksa bilgisayar ve monitörün harcadığı toplam elektrikle filan mı? Bilgisayarda 750 Watt PSU var örneğin...

Şu işe yarar mı mesela? > www.hepsiburada.com

bilgisayarinda 750w psu var ama sürekli 750w harcamıyordur. gerektiğinde artıyor o. o yüzden bu model işini görür. monitor 40w falan harciyordur. bende bile en enerji tüketen bir ekran kartı var gift gpulu 550w yetiyor psu. senin gösterdiğinin cok benzerinden güç kaynagım var aküleri öldü sayılır 5 dakika götürüyor 24" monitorle beraber. zaten kapatıyorum bilgisayarı elektrikler kesilince. önemli olan çat diye kapanıp zarar görmesin yada voltaj dalgalanmalarından etkilenmesin. aküleri iyi durumdayken 20 dk götürüyordu.

  • nofearman  (23.01.13 16:15:52 ~ 16:18:56)
Bende de eski bir tane vardı ama durup dururken bozuldu. Belli bir süre sonra hepsi ölüyor galiba.

  • youkoso hitori bocchi  (23.01.13 16:31:54)