kedinin tesla olması

hayvan sapıttı. kucaktan inerken, hızlı sürtünüp geçerken falan çatır çatır çarpıyor. az buz da değil baya hissedilecek derecede.

üstümde polar var işte yün naylon elektrik yapar ama 3 ay önce de giyerdim evde bunu eskiden yoktu bi çarpma durumu. 1 aydır tesla halinde kedi.

yaşamış olan var mı önceden. nedendir?

kediyi topraklayın.

  • neronas  (13.01.09 01:03:09)
Kisin havadaki nem orani azalinca statik elektrikle carpilma olaylari artar. Hele hele bir de kasten polar giyiyorsan...

  • wpi  (13.01.09 08:20:56)
ahahaha, baslik mukemmel.

ben de ara sira ibnelik olsun diye, kedimin sirtina elimi surtup surtup burnuna bosaltirdim statik elektrigi. hayvan bi sure sonra statik bagimlisi olmustu. surtunup duruyodu battaniyelere. :)
  • osuruklu  (13.01.09 08:25:41)
bağlantıları kontrol edin. ve evet topraklayın. sorun devam ediyorsa kedinizi değiştirin.

(neronas allah da seni güldürsün)
  • elcezire exclusive  (13.01.09 22:08:46)
kaloriferin aşırı yanmaya başlaması ile olayın başlangıcı paralel. yani en akla yapkını nemsizzlik.
bi de polar sweatin altına kış şartları dolayısı ile naylon eşofman da çektim. uzaktan ampul yakıyoruz.

teşekkürler fikirler için.
  • dorian greyfurt  (13.01.09 22:15:16)
bizim evde de aynı çatır çutur sesler oluyor kedileri yattıkları yerden kaldırırken vs , bahar başlayınca geçiyor.

  • playdead  (14.01.09 00:30:40)