ergenlere ne öğretsem? öneriler

Selam,
Ekonomik ve kültürel açıdan düşük seviyede, risk grubunda ergenlerle çalışıyorum. Onlara genel kültürlerini geliştirmek açısından bazı şeyler anlatmayı planlıyorum. Daha önce Türkiyenin bölgeleri, dünya ülkeleri, paraları, kültürleri vs gösterilmiş mesela. Başka ne anlatsam? Çok karmaşık olmayan ama işlerine yarayacak bilgiler vericem.
Aklınıza neler geliyor? Fikir almak istedim.

genel kültür yerine kisisel gelisimden bahset bence daha iyi..

  • Mügüs  (22.01.13 09:27:30)
onu zaten yapıyorum, ama bu konuda da önerilerin varsa memnun olurum.

  • labarba  (22.01.13 09:30:21)
meslekleri tanıtabilirsin mesela. kitap okuma günleri yapabilirsin karakterlerine uygun kitapları seçerek. ev ekonomisi öğretebilirsin, tasarruflu olmanın, para biriktirmenin yolları vb.

  • loveinaflipbook  (22.01.13 09:49:42)
roll on ya da koltukaltı sprey sürmeyi öğret :(

  • nofearman  (22.01.13 10:04:58)
bbc belgeselleri denmiş, çok da güzel denmiş.. tarihten sosyolojiye, fizikten doğal hayata envai çeşit kaynak var.. başla birinden sırayla götür.. zaten ondan da bir şey alamıyorlarsa sofra kuralı anlatsan nolur anlatmasan nolur..

  • mecik balit  (22.01.13 10:41:35)
hocam düşünmeyi, sorgulamayı, öğrenmeyi sevdir. senin bunlara öğreteceğin bilgi sınırlı. bu dediklerimi öğretirsen zaten onlar ne istiyorlarsa onu öğrenmeye çalışacaklardır.

  • orhan tv  (22.01.13 11:43:58)
güzel fikirleriniz için teşekkür ederim :)

  • labarba  (22.01.13 14:03:14)