Videolarda HDTV x264 v.s hakkında

Webrip, DVB rip HDTV v.s gibi ...

BU formatlar da görüntü kalitesi neye göre değişiyor ya da değişiyor mu?

yani sonunda ki x264 mü video kalitesini ortaya koyan yoksa formatı da etkiliyor mu ?..

birde bazen 720p diye izlediğim filmler, karıncalıymışcasına geliyor. bu benim uslanmaz cehaletimden mi (çekimmi öyledir) yoksa kandırılıyormuyum. (video boyutu 10 gb'dan yüksek olabiliyor)

webrip interneete yayınlanan versiyon hdrip hd yanın rip x264 için tr.wikipedia.org
bir sürü etken var çözünürlük bitrate falan

  • hitsumo  (21.01.13 00:07:00)
Bluray>HDTV>WEB-DL benim bildiğim. ama kanal logosu olmaması sebebiyle WEB-DL indiriyorum ben.

x264 ve h264 aynı gibi, sadece x264 ücretsiz olduğundan daha yaygın.

mkv-mp4-avi gibi uzantılar kaliteyi etkilemez. container onlar, ses-görüntü-altyazı gibi şeyleri barındırıyor. ama en gelişmişi mkv

yanlışım olabilir, ama şimdiye kadar izlediklerime göre ben bu şekilde gördüm.

indirebildiğin en yüksek boyutta olanı indirmek de genelde işe yarayan bir yöntem.
  • ucan spagetticanavari  (21.01.13 00:30:28)