format atma ile ilgili

selamlar,

toshiba notebook'a format atma zamani geldi sanirim. yavasladi baya. neyse sorun su ki: bilgisayari satin aldigim zaman bir format cdsi filan yok idi icinde. nasil olcek ki simdi bilemedim.

win7 kurulu. bilgisayar d'ye backup yapip duruyor bu arada. acaba windows acilirken birseylermi yapmak gerek yoksa ne yapmali?

kendi kendine atar eğer win7 içinde geldiyse.

modelini yaz google a yanına format falan yaz. videolar çıkar zaten.
  • orhan tv  (20.01.13 19:05:58)
evet açarken bir tuşa basarak aktifleşir. toshiba modeli recovery diye aratın google'da.
bir de kendiniz recovery dvd'si oluşturabilirsiniz. laptop'un içinde oluşturmak için bir program koymuşlardır muhtemelen.

  • sanal uyku  (20.01.13 19:31:17)
kullanma kılavuzunu atmadıysanız orada nasıl recovery/fabrika ayarlarına dönüş/sistemi yeniden kurma yapılacağı anlatılmıştır. cd falan kullanılmıyor. sadece bilgisayarı biraz kurcalayın sistem kurtarma diski oluşturucu vardır. bir defaya mahsus bir dvd oluşturmanıza yardım eder sürekli kullanırsınız.

  • bihaber  (20.01.13 19:34:53)
başlat bilgisayarım sağtık yönet disk yönetimine git bak bakalım fazlada bölüm var mı

  • hitsumo  (20.01.13 19:44:13)