Votkalı kokteyller

Selamlar,

1 shaker ve 2 votkamız var; çok fazla da paramız yok:)

İlla değişik olmasına gerek yok da, votka-portakaldan falan öte kokteyller arıyoruz; ne birbiriyle güzel gider, abidik gubidik neler kullanabiliriz kokteyl hazırlarken öğrenmek istiyoruz. Başta da belirttiğim gibi, Archers falan alabilecek bütçemiz bulunmuyor şu anda mesela, tavsiyeler ona göre şekillenirse de pek güzel olur:)

surda belki ilgini ceken cikar:
cocktails.about.com

onun disinda her turlu abudik meyve suyuyla yapabiliniz...
  • ermanen  (10.01.09 17:09:12)
çilek+bolca buzla deneyebilirsiniz?

  • vital  (10.01.09 17:10:02)
wpi ın blogu vardı. oraya da bakın.

ickiindirimleri.blogspot.com
  • bryan fury  (10.01.09 17:22:47 ~ 17:29:50)
(bkz: white russian)

  • kifayetsiz pluton  (10.01.09 18:59:15)
Ben gecen ay devamli acili votka kola iciyordum.

Votka, uzerine uygun gordugun miktar kola, icine 2-4 damla acisso veya benzeri. Icerken hafif bir acilik cok degistiriyor, guzel yapiyor.
  • wpi  (10.01.09 23:07:45)
Bryan Fury, sag ol blogdan bahsettigin icin.

Orada kokteyl tarifi vermedim daha ne yazik ki. Yakinda tekrar sik sik yazmaya baslayacagim. O zaman kokteyl icerigi de olacak insallah.

Kokteyller hakkinda az, oz, kaliteli bilgi icin drinkboy.com adresini oneriyorum.
  • wpi  (10.01.09 23:08:54)