ygs başvurusu

üniversite öğrencisi ygs ye başvururken nereye müracaat eder
ücreti nereye kadar yatırır ?

son 2 yılda üniversite sınavlarına başvurduysan(ösymnin herhangi sınavı değil üniversiteye giriş sınavı olmalı) internet üzerinden başvuruyu yapabilirsin. öyle bir durum söz konusu değilse en yakındaki liseye lise diplomasıyla gitmeniz gerekiyor.

  • isildur  (14.01.13 17:04:47)
ücreti de 40 tl yanılmıyorsam. ziraat halk akbank alıyor. önce parayı yatırıyore sonra lise diplomasıyla okula gidiyore.

  • isildur  (14.01.13 17:05:38)
lise diploması şu an okuyor olduğumuz üniversitede öğrenci belgesi ile gitsek olmuyor mu?

  • haydeviya  (14.01.13 17:13:05)
olur büyük ihtimalle. ama gidip sormak lazım, görevlinin kafasına eserse aslı gibidir onaylı fotokopisini de isteyebilir. kılavuzu iyice okumak gerek her şeyden önce. ben çevremdekilerden gördüğüm kadarıyla cevap verdim.

  • isildur  (14.01.13 17:20:11)
Diploma ya da öğrenci belgesi gerekmiyor (üniversitede okuyorsan),sistemde bilgilerin var zaten.Direk 40tl yatır Ziraat oturum 2'ye (bankamatikten TC. kimlik numaranla) sonra başvuru yapan bir liseye git yaptır kaydını...

  • yqzkrttpli  (14.01.13 17:59:55 ~ 18:01:45)