amazon.com'dan alışveriş

Efendim bir kaç soru aşağıda Pes 2009 alma niyetimden bahsettim. böyle peşpeşe ayıp oluyo işgal etmek biliyorum ama bir maruzatım daha var.

Şimdi ben bu oyunu used and new olarak 20 dolara buldum amazonda. bir kaç sorum var konuyla alakalı;

1) Oyunun online registration code'u kullanılmış mıdır? (bu konuyla ilgili kullanıcıya da mail attım zati)
2) Eğer kullanılmış ise "bunun online code'u kullanılmış diyip iade etme şansım olabilir mi?
3) gümrükten geçişte bir sorun olur mu? vergiye dahil olması gibi. Zira 100 papeli geçmiyor. Böyle bir olay var diye biliyorum. 100 doların altında vergi alınmıyor şeklinde.

amazon.com veya yurtdışı alışverişi tecrübesi olanların arzına sunarım.

yurtdışı deneyimi olarak sendit.com vakasını anlatayım. aylarca eline ulaşmamış kişiler ver :)
(bkz: sendit com)

amazon konusunda bir fikrim yok... ama online olayında sakata gelebilirsin....

bence paşalar gibi buradan al. 55YTLye gg'dan buldum muhtemelen yurtdışı alım sıfır ve açılmamış
urun.gittigidiyor.com
  • birberberbirberberebreberber  (09.01.09 23:22:21)
amazon yerine ebay'i tercih et ikinci el alımlarda. çok daha güvenli.

ayrıca sendit.com gibi nispeten sorunsuz para iadesi yapmakta ayak diretmeyen bir siteyi beğenmiyorsanız hiç internette alışveriş yapmayın. aynı zihniyet paypal'i de beğenmemekte zaten.
  • darknum  (10.01.09 01:29:03)
amazon'un used kismi bize kapali. avrupada bir tanidigin varsa ona yollat, o getirsin. yoksa sifir alacaksin.

ille ikinci el diyorsan ebay'e bak.
  • no christ requiress  (10.01.09 02:16:31)
sendit başlkığını bir inceleyin yetmiyorsa canlı örnekler içeren forum topici yollayayım :)

  • birberberbirberberebreberber  (10.01.09 11:08:48)