Hayrına verilik vatoz

hayvanseverlik sadece kedi/köpek sevmekle sınırlı olmasın diyenler, yamacıma gelin.

5 yaşında bir vatozum var, dişi mi erkek mi bilmiyorum nasıl anlayacağımı bilen varsa anlatsın öğrenir söylerim, 5 yıldır bende. 120 litrelik akvaryumumda bugüne kadar pangasustan betaya, lepistesten japona kadar sayısız balıkla sorunsuz ve huzurlu bir şekilde yaşadı. akvaryumu dağıttım, belki bi gün tekrar toplarım diye bunu kimseye vermeye kıyamadım. 3 ay geçti 120 litrelik tank ısıtısıcıyla filtresiyle sadece buna hizmet veriyor. ben de artık ankara'da yaşamadığım için annem ilgilenmek zorunda kalıyor. akvaryumcuya versem satamayacağını bildiği için 3 gün sonra tuvalete atıp sifonu çekecek biliyorum. dolayısıyla ankara'dan hayırsever akvaristlere sesleniyorum; büyük bir tankınız varsa alıverin şu keratayı da kurtarın beni bu yükten.

bugün (pazartesi) ve yarın ankara'dayım, haliyle durum biraz acil. bugün ve yarın üstte kalsa ne güzel olur.

not: fotoğraf temsilidir.

iletişim; sözlük, duyuru veya cemetyemez(et)yahoo(nokta)com.

ben akvaryum islerinden anlamiyorum da bu akvaryumlar pahali mi? yani siz onunla beraber veremiyor musunuz?

  • elxa  (14.01.13 15:01:19)
istanbulda olsaydiniz kesin abim alirdi.. o da sizin gibi akvaryum-balik hastasi..
kismet..

  • Mügüs  (14.01.13 19:54:17)
akvaryum.com da ücretsiz ilan açarsan 5 dakikada sahiplendirirsin.

  • memetooo  (14.01.13 20:37:05)
bugün bir arkadaşa verdim vatozumu millet, vedamız çok duygusal oldu.

@elxa, akvaryumlar pahalı mı, ucuzları var tabi ama benim 30 cm'lik vatozum için küçük akvaryumlar onlar. benim akvaryumumsa kimseye veremeyeceğim kadar pahalı malesef. :)

@Mügüs, ben istanbul'dayım da vatoz ankara'da. :) teşekkür ederim yine de.

@memetooo, akvaryum.com'un üyesiyim 5 senedir zaten, burdan önce oraya ilan verdim ama acil olduğu için şansımı arttırmak amacıyla burdan da duyurayım dedim, eyvallah.

@moderatör dostlar, duyuruyu aşağı indirebiliriz, var olun.
  • robin crusoe  (14.01.13 22:29:04)
buldu mu yuva?

ay yuva diyorum kedilerdeki gibi. yeni bir bakici bulabildi mi?
  • elxa  (15.01.13 11:22:41 ~ 11:23:07)
@elxa, evet buldum. :)

  • robin crusoe  (15.01.13 12:09:54)