Yabancı müzik kültürü edinmek

Bu konuda kendimi zayıf hissediyorum. Hiç değilse efsane grup/sanatçıları biliyim biraz. Şöyle bir yol izleyeyim diyorum; önemli şarkılarını dinleyim ve hayatlarını anlatan bir film izleyim...

Önerilerinizi bekliyorum :)

belli gruplar hakkında özel bilgielr edinmesen de. almost famous o zamanki grupların nasıl nasıl bir hayat geçirdikleriyle ilgili bir fikir verebilir.

  • bubezleeb  (13.01.13 20:45:48)
önce ana türleri ayır; rock, pop, country, rap gibi falan. sonra gir sözlüğe hepsini oku, zaten en baba müzisyenlerden ya da gruplardan bahsediliyordur. onları bul dinle, hayat hikayelerini oku falan filan. film olarak Oliver Stone'un Doors'u, Scorsese'nin Shine a Light'ı (Rolling Stones), Michael Jackson, Beatles vs belgeselleri falan dolu var nette.

  • alabamaclarence  (13.01.13 20:47:40)
cadiilac records ve blues brothers'la başlayabilirsin.

  • silver apple  (13.01.13 20:52:16)
ayrıca kesinlikle radyo eksen dinlemeni tavsiye derim. dinle sadece, hoşuna giden şarkıları not et, arat internette, indir müzikleri. öyle öyle gelişecektir.

  • kuja  (13.01.13 20:53:47)
max fm ve radyo odtü'yü dinle tavsiye ederim..

  • tasdelen  (13.01.13 21:32:32)