Grip için Koruyucu Tedavi

Bugün salya sümük grip olan bir arkadaşım ziyarete geldi. (eksik olmasın)

Deneyimlerime göre bu hafta içinde gribe yakalanmam kaçınılmaz.

Yakalanmadan var mıdır koruyucu tedavi falan, bişeyler yapsak öyle oturup gribin gelişini beklemek istemiyorum.

valla haftada bir ekinezya çayı içiyorum tahtalara vuruyim kış başladığından beri grip falan olmadım. etkili diyorlar.

  • eclskn  (13.01.13 17:07:58)
bol bol kivi ve portakal tüketiyorsun. kuşburnu içmeye çalış ama o sallama poşettekilerden değil.

  • bilmemkacincinick  (13.01.13 17:08:35)
adaçayı için. (suda 3 dk bekletip)
boğazlarınız ağrımaya/kaşınmaya başladığında da on dakika kadar bekletip öyle boğazınızı temizleyin, yutmayın.

  • iste o kavunici balik  (13.01.13 17:13:18)
eczaneye git, vicks'in bir ürünü vardı sanırım, burundan sıkılıyor ve etkili bir şey.

  • [silinmiş]  (13.01.13 17:18:53)
evet biraz paranoyak gibi göründüm ama öyle değil. %90 bulaşacak.

örnek vereyim: arkadaşım hastaydı, boğazları rahatsızdı. yaklaşma hastayım dedi, dinlemedim, bişey olmaz dedim, gittim elini sıktım(sarılmadım ama) aynı odada iki metre mesafede oturduk.

iki gün sonra boğaz enfeksiyonu, bir hafta istirahat. bu kadar tesadüf olmaz herhalde.
  • bihaber  (13.01.13 17:36:10)
c vitamini al, redoxon un suda eritme ya da çiğneme tabletini alabilirsin. ben öyle durumlarda bir de umca içiyorum.

  • o degil dee  (13.01.13 17:42:56)
ağrı değil enfeksiyon, ateş..vs virüs kaynaklı olmadığından emin misiniz?

beni de hastalık hastası yaptınız ya :)
  • bihaber  (13.01.13 18:00:37)
portakal suyu + umca kombinasyonu.

  • merena  (13.01.13 20:42:37)