Moskova

Simdi moskovadayim, ne yapayim?
sozlugu falan okudum da oyle cok bi sey yazmamislar, kizil meydan falan zaten klasik..
bi de bi sey isteyen var mi?

Bir turist rehberi al. Ya da web'den frommers'in sayfasina bak. En iyisi bu.

  • wpi  (09.01.09 08:28:21)
İstanbula dönecekseniz Doina marka sigara isteyebilirim eğer buranın parasına göre 3-4 liraya denk geliyorsa. O yoksa yine kutu olacak şekilde (soft olmayacak) sigara isteyebilirim. Tabi Marlboro falan burda olan sigaralardan değil, oraya ait, burda olmayan. Koleksiyonum var da :). Taksimden falan elden satın alabilirim.
(çok mu yüzsüz oldum nedir.)

  • ymerdiveni  (09.01.09 10:48:45 ~ 10:50:07)
tverskaya caddesindeydi galiba yakın rus tarihi muzesine git eski bilumum sovyet zımbırıgını bi arada gorebilirsin sputnik yada stalinin kıyafetleri falan gibi. kırmızı bi bina onunde 2 tane aslan heykeli vardı. sonra fiyatlar şimdi nasıl bilmiyorum ama siyah renk hakiki deri kuyruklu uşanka getirebilirsin;) getirirmisin?:)

  • zapake  (09.01.09 11:12:51)
belorusskaya,bin metroya git.Tek geçerim ;p

  • hasanikisalakosmandört  (09.01.09 11:13:07)
şey derken:)

  • abtash  (09.01.09 11:16:51)
rus getir.

  • birberberbirberberebreberber  (09.01.09 11:18:11)
old arbat a git. takıl oralarda bizim istiklal caddesi ayarı bi yer.

  • la grande  (09.01.09 11:29:01)
Bu konuyla ilgili acilen pascha d kişisine danışmanı tavsiye ederim.

  • pascha c  (09.01.09 12:54:50)
metro istasyonlarını gezsen ömürlük malzeme çıkar zaten. =)

  • carc  (09.01.09 13:11:36)
redd's bira iç, teremok (Теремок) diye zincir restorantlar var her semtte vardır bitane tverskayada kızıl meydana yaklaşmışken sol kol üzerinde var bitane mesela orda "e-mail" denen mantarlı krep ye.. redd's bira iç, kızların fotoğraflarını çek polislerden uzak dur, ıslık çalma, küçük çocukların ve polislerin fotoğraflarını çekmemeye özen göster, gece klupleri-barlar-cafeler için www.exile.ru adresini kolaçan et (fiyatlar-facekontrol faktörü-hatun düşürme ihtimali gibi raytingelri bulabilirsin barlar için)redd's bira iç, barlar perşembe/cuma/cumartesi iyidir, cuma daha da iyidir, b2/solyanka/soly babushka/fabric/tema bar/ ve bir türk klasiği the real mac-roy, direk tavsiye b2 dir.. soracağın bişeyler de olursa mesaj atmaktan çekinme.. bana redd's bira getir.

  • pascha d  (09.01.09 13:45:00 ~ 13:46:02)
  • 386 dx  (09.01.09 15:52:25)
bu arada tabiki club fabrique ve b2 derim. birde rai ye gidersen tam olur.

  • la grande  (09.01.09 16:05:45)