C:\Windows\System32\drivers\etc

C:\Windows\System32\drivers\etc bunu notepad olarak açtığımızda orda listelenen engellenen siteler mi onların hepsini kaldırsak ne olur

hosts dosyası olmasın o??

  • sparkle kiddle  (11.01.13 20:45:06)
evet o da kullanmayı bilmiyorum, durduk yere youtube'a girememeye başladım bildiğin mahrumiyet çekiyorum, zaman aşımına uğradı hatası alıyorum burdan olabilir sanki gibi geldi, çünkü başka sitelere de giremiyorum.

  • gudumlu anne terligi  (11.01.13 20:46:35)
kaldırsan listedeki siteler ile; reklam, crack kontrolü, güncelleme v.b veri alışverişlerine müsaade etmiş olursun.

  • dokunmakalbime  (11.01.13 20:46:35)
"# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost"

orcinal win7 hosts'u bu şekilde.
alta ekleme yapılabiliyor, bu da belirlediğin adresi ip adresine yönlendiriyor
engellenmiş olan bir siteye girmek için olduğu gibi açık olanı engellemek ya da herhangi bir adresi istediğin ip numarasına yönlendirmek için kullanabilirsin.

mesela fasg3tsdg4hdrh5efsagfs.com adresi ile google'yi açabilirsin orada yaptığın ayarlarla.

bende orcinal haliyle duruyor, çok gerekli değil kurcalamak.
  • ucan spagetticanavari  (11.01.13 20:46:47)
orjinal hal dediğimiz içinde hiçbir kısıtlama yönlendirme vs yok. hepsini silip boş dosya bıraksanız da orjinal gibi olur.

  • sttc  (11.01.13 22:17:52)