[]

irmik helvası vs. bulgur helvası

Şimdi eşim bugün marketten köftelik ince bulgur almış. Arkasında da bulgur helvası tarifi var ama tabii o onu irmik helvası zannetmiş :P Neyse, şimdi tarifine baktım, zaten hemen hemen irmik helvasıyla aynı gibi. Buna ekstradan pekmez falan da konabiliyormuş ama koymazsak da oluyor herhalde.

Tabii asıl soru şu aslında: İrmik helvasının yerini tutar mı ki? Çok severiz biz irmik helvasını, şimdi bundan ne çıkar bilemedik.. Direkt değiştirsek mi ya da irmikle markete gidip, hiç risk almadan?


 
bulgur helvası ney laan.
değiştirin bence yeni bir şey deneyelim düşüncesi yoksa. :/

  • mutevazi  (11.01.13 17:23:51) 
deneyin bakalım, belki güzeldir.


  • Mikail bey  (11.01.13 17:26:04) 
ben yemiştim bulgur helvası, yöresel bi restoranda. güzeldi aslında ama onlarınki gibi olur mu bilemem tabi. siz yine ince bulgurla kısır, irmikle de helva yapın.


  • april12th  (11.01.13 17:26:32) 
yaptıktan sonra hayal kırıklığına uğramaktansa gidip değiştirin bence.


  • bacardi cola  (11.01.13 17:27:52) 
bence hoş olmaz, irmik güzel de kokan bir şey sonuçta. bulgur öyle kokmuyor ki, pişerken yani. irmik alın en iyisi siz:)


  • crimsonlady  (11.01.13 17:31:46) 
denemelisin. bak ben az önce gurbette yaptım irmiği. on numara oldu. ilk önce irmik diye kamış şekeri almıştım ama sonunda tutturduk. deneme yanılma iyidir. olmadı tutmazsa tarif yemezsin.


  • kallesnikof  (11.01.13 17:34:20) 
ben bulgurdan yapmıştım. tadı neredeyse irmikle aynı oluyor, sadece hafif bir tahıl kokusu var. çok hafif. ama kötü bir koku değil zaten. ben de yurt dışındayken irmik bulamamıştım da bulgurdan yapmıştım.


  • trachemys scripta elegans  (11.01.13 21:11:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.