abden kuzenim 1 karton sigara yollicak ptt ile bize gelecek

bi sıkıntı olur mu airmaille yollicak takipli

sorun çıkar mı bilmiyorum ama üzerine "gift" yazsın, hatta sigara paketini hediye kutusuna sarsın, kurdele bağlasın, üzerine bir de not yapıştırıp "doğum günün için biraz gecikmeli oldu kusura bakma :)" gibi bir not eklesin. sonra da kargo kutusuna koysun. kargoyu açarlarsa bile hediyeyi açmazlar genelde.

  • harzem  (11.01.13 12:15:04)
yollayamaz. olur mu oyle sey hic?
ayrica illegal olan urunlerin uzerine 'gift' yazarak ulkeye sokulabilecegini de ogrendim ya, artik gam yemem.

  • uyku semesi  (11.01.13 12:17:18)
olmaz. tütün yollamak yasak. kargo şirketleri almıyor bildiğim kadarıyla zaten.

  • solo  (11.01.13 12:21:58)
ayrıca her gift yazan geçiyor mu? kolombiyadan kuzenim kokain yollasın bana üzerine de gift yazsın bari..

  • solo  (11.01.13 12:22:39)
üzerine gift yazarsan insan ticareti bile yaparsın :) hdushfudhf

  • nofearman  (11.01.13 12:25:28)
eğer x-ray'den birşey çıkmazsa geçer. fakat sana gelene kadar toplam 4-5 kere xray'den geçiyor haberin olsun.

  • thracian  (11.01.13 13:33:40)
"gift" ile geçin dalganızı geçin. tecrübemiz yok sanki bir yerimizden uyduruyoruz.

  • harzem  (11.01.13 14:26:20)
eskidendi o gift muhabbeti artık yok öyle bişey

  • solo  (11.01.13 14:27:52)
usps tutunu kabul eder ama eger uzerinde tutun olduguna dair bir ibare varsa turkiye'de kesin bloke. (daha gecen hafta basima geldi). adami gommussunuz ama harzem'in dedigi olay zaman zaman ise yariyor.6 ay once sorunsuz bir sekilde pipo tutunu gondermisligim var. bir sekilde gecmis x-ray'den. dahasi et ve sut urunu getirmenin uyusturucu muamelesi gordugu amerika'ya ptt kargoyla sucuk getirttim (evet uzerinde gift yaziyordu)

  • please dont die  (11.01.13 17:21:09)