Yandex neden Türkiye'yi hedefledi?

Başlıktaki soruyla ilgili her türlü haber ve yoruma ihtiyacım var yarınki final sınavımda bir soru buradan gelecekmiş. Şimdiden teşekkür ediyorum.

(Arkady Volozh)ceo'sunun şöyle bir sözü var,

"We have considered countries with a well-developed internet market, a growing web user audience and a lot of local language content. Turkey was a clear first choice...."

company.yandex.com
  • ocanal  (11.01.13 00:58:02)
mesaj ışığına bak, ocanal'ın dediği de doğru bu arada

  • bonjurkes  (11.01.13 01:02:28)
coğrafi yakınlık ve siyasi sebepler de sayılabilir.

ayrıca rusların sanırım türkiye'ye ilgisi var. buraya göçenler, evlenenler falan..
  • bihaber  (11.01.13 01:17:10)
bunların yanı sıra fazla genç nüfus ve fazla internet kullanım oranlarına rağmen, Google gibi firmaların Türkiye'deki yasal problemleri de göz önüne alarak hiç lokal yatırım yapmaması da, Türkiye'yi öne çıkarıyor.

Sırf haritadaki trafik ve panoroma özelliği yüzünden bu denli reklamları dönmeden önce ben herkese söylüyodum mesela. Ama İngiltere'de yaşasam bana Google'dan fazlasını vaadetmediği için bir önemi olmayacaktı.
  • lord esseginziki  (11.01.13 03:04:16 ~ 03:04:32)
googlenin türkiye pazarına resmi olarak geç girmesi olabilir. rekabet ortamının iyi olacağını düşünmüş olabilir

  • Ramiegovic  (11.01.13 08:48:15)