Zincirlikuyu'daki siyah, başı boş bina

Ne zamandır soracaktım. Nihayet şimdi aklıma geldi. Zorlu'nun önünde terk edilmiş bir bina var. Siyah renkte. Bu binanın hikayesi nedir? Miras sorunu nedeniyle davalık olduğu için öyle duruyormuş diye duydum ben? Milyon dolarlık arazi lan orası.

Bi de bu binanın karşısında Tat Towers mı ne var. O ne ayak? O da boş gibi sanki.

@shnhkn evet bu. ulan kimden duyduysam miras diye artık.

edit: demek miras olayı tat towers'taymış. karıştırmışım o zaman.
  • efreet sultan  (10.01.13 19:38:01 ~ 19:38:53)
istanbullu değilsin sanırım, yer eski karayolları binası, zorlu inşaatı bitirsin onun da icabına bakacak. şimdi mühendisleri falan takılıyor.

bu arada ilginç bi detay miras hikayesi olmasada başka bir olay var.zamanında yolun karşısısındaki çifkurtların imiş o arazi. yıllar evvel devlet orayı karayolları binası yapılacak diye kamulaştırıyor. bi kaç sene evvelde ihale usulu o yanındaki alan ile beraber zorluya sattı.çifkurtlar dava etti sonuc alamadıç şimdi olay avrupa insan hakları mahkemesinde. sonuç çıkarsa milyar dolarlar tazminay odeyecek devletimiz. yani kısaca oranın komple ozelletştirme degeri kadar meblag odenecek. giren kime mi olur? orasını bende bilemdim
  • cahit tomruk  (10.01.13 20:36:09 ~ 20:36:50)