netbook için c++ compiler

iyi akşamlar
1.6 ghz atom işlemci ve 2gb ram'i olan bir netbook için hangi derleyeciyi önerirsiniz ? işletim sistemi win 7 (32 bit) ancak onu kaldır başka bir os kur sonra şu derleyici kullan da diyebilirsiniz zira cihaz biraz yavaş. bu yavaşlığı hissetmiyeceğim bişey arıyorum, teşekkürler.

dev c++ işe yarayabilir.

  • d.  (09.01.13 19:33:38)
gcc.gnu.org arch linux yada psikopata bağlamak istiyor gentoo veya slakcware kolay gele

  • hitsumo  (09.01.13 19:35:45)
@d. dev c++'yi denemedim ancak microsoft visual 2008 express oldukça yavaşlatıyor. acaba işletim sistemi çok farkeder mi bu sistem için ?

  • sofu  (09.01.13 19:35:50)
code blocks da iyidir

  • jedilance  (09.01.13 19:35:54)
cisual studio microsoft'un. microsoft un her ürünü bilgisayar yavaşlatır şaşmalı. bununla birlikte kodunuz compilerdan çok nasıl bir kodu compile ettiğiniz önemli kasıp kasmamada. yani anlık görüntü/ses işleyen bir şey herhangi bir aletin kasmasına neden olabilir.

  • sparkle kiddle  (09.01.13 20:11:42)