domain sizce gelecek için iyi bir yatırım olabilir mi ?

Merhaba arkadaşlar,

Domain sizce gelecek için iyi bir yatırım aracı olabilir mi? düşünüyorumda bundan 10 sene önce 100 tane kısa kelime tarzı domain alıp bugüne kadar getirebilseydim herhalde milyon dolarlarım olabilirdi? sizce de öyle mi ?

iyi isimler domainler ararım genelde hep almayı ertelerim unutulur. ama dün iki tane domain aldım. birini yeni yayına başlayan www.alanadlari.com' a ekledim. bir umut satılmasını bekliyorum.

domain satışında tabi ki domain geçmişi yaşı önemlidir ama farklı kısa etkili isimler bulunup araştırılıp domain alarak domain alıp satmadan para kazanmak doğru mu ?

aşağıdaki linkte satmaya çalıştığım domaini görebilirsiniz hep kafamda olan freelance ilan iş sitesi projesiydi. hayata geçirecek maddi imkanım olmadığı için siteye koyup satılır mı diye şansımı denemek istedim.

www.alanadlari.com

son olarak ingilizce bir domainim var onuda satmak istiyorum yabancı sitelerde satılması daha kolay olacak gibi geliyor nerde nasıl satabilirim ?

yorumlarınızı görüşlerinizi bekliyorum teşekkür ederim

EDİT: www.alanadlari.com linkteki domaine 500 bin dolar değer biçilmiş. :)

paha biçmeye her türlü biçilir. onu geçeceksin. ama yüzük.com gayet güzel. 100 milyara gider.

bunun dışında aldığın alan adının ikamesi olmayacak. buna dikkat edeceksin. yani ben kariyer sitesi açsam neden sana para bayılayım? freelancekariyer.com değil de, serbestkariyer, morkariyer, hepkariyer. yani dilediğimi alır hayatıma devam ederim. ki zaten yabancı kelime var içinde ve yazılımı, akılda kalışı çok zor.
  • nezaretten taharet  (09.01.13 17:52:10 ~ 17:52:58)