Elimdeki filmleri izleme sırasına koyma

ekşi sözlük top 320 film listesi/@ayi teddybearogullari bu entry'deki filmlerden daha önce izlediklerimi eleyerek, izlemediklerim arasından ilgimi çeken 22 tanesini yazdım.
Bu entry'den faydalanarak oluşturduğum listeyi bir sıraya koymak istiyorum.

Kimsenin bu filmler arasında üşenmeden "önce bu, sonra bu" diye liste yapacağını sanmıyorum elbette. Fakat en azından herkes bunların içinden izleyip beğendiklerini, beğenmediklerini söylerse kendim bir sıralama yapabilirim diye düşünüyorum. Oluşturduğum liste aşağıdaki gibidir:

1. Breaking the Waves: www.imdb.com

2. Cashback: www.imdb.com

3. Cast Away: www.imdb.com

4. Children of Men: www.imdb.com

5. Good Will Hunting: www.imdb.com

6. Interstate 60: Episodes of the Road: www.imdb.com

7. La haine: www.imdb.com

8. Le scaphandre et le papillon: www.imdb.com

9. Lock, Stock and Two Smoking Barrels: www.imdb.com

10. Los lunes al sol: www.imdb.com

11. Love Actually: www.imdb.com

12. Match Point: www.imdb.com

13. Mr. Nobody: www.imdb.com

14. Papillon: www.imdb.com

15. Raging Bull: www.imdb.com

16. Reconstruction: www.imdb.com

17. Shine: www.imdb.com

18. The Dark Knight: www.imdb.com

19. The Departed: www.imdb.com

20. The Truman Show: www.imdb.com

21. This is England: www.imdb.com

22. Wicker Park: www.imdb.com

ilk üçüm şöyle olurdu;

1. la haine
2. the dark knight
3. the truman show
  • oxibrinth  (09.01.13 01:13:31)
bunlarin neredeyse hepsini izlemisim. ben olsam soyle bir sira yapardim (iyiligine gore degil arka arkaya izlemekte beis olup olmamasina gore biraz da ture gore):

1) the truman show
2) mr. nobody
3) match point
4) la haine
5) the departed
6) this is england
7) papillon
8) interstate 60
9) cast away
10) lock stock and...
11) children of men
12) cashback
13) the dark knight
14) raging bull
15) good will hunting
16) Le scaphandre et le papillon
17) love actually
18) Los lunes al sol
19) breaking the waves

genelde bir dusuk tempo bir yuksek tempo veya komedi, dram diye siraladim. birisinde sikilsan bile sonrakinde kesin seversin.

edit: hepsi guzel film. arada birkac tane "cok sevmedigim" var ama genelini cok sevmistim.
  • entrapmen  (09.01.13 01:14:51 ~ 01:15:31)
bence kasma tarihe göre sırala. böylelikle belli bir bakış açısı edinerek, biriktirerek izlemiş olursun tüm filmleri.

  • nıç  (09.01.13 01:17:04)
Love Actually i izleme !

  • mvpatakan  (09.01.13 01:37:31)
10 ve 16 dışındaki hepsini seyrettim. En sağlam filmler 1, 7, 15 öncelikle onları tercih et bence. Bunlardan sonra 4, 20, 21 bir çırpıda izlenebilecek çok tatlı filmler. 6 numarayı canın sıkıldıysa izle yüzünde tebessümler oluşturur.

he bir de love actually izleme demiş arkadaş ama izle sen. hatta sevgilinle izle belki özel filminiz olur. (ben denedim olmadı ama benim için özel yine de :)
  • tembel sinefil  (09.01.13 02:23:20)