Doktor olmak istiyorum

Bugün hanım için hastaneye gittik. Dahiliyecide nasıl karizma nasıl karizma. Ulan adama hanımın yanında aşık oldum resmen. Şaka bi yana, ne kadar kutsal bir meslek abi bu doktorluk.. Sanırım mesleğinden en fazla haz alan meslek erbabları doktorlardır..

23 yaşından sonra ygs lys olur mu dersiniz :)

evli barklı adamsın yaşta 23 ise hiç bulaşma.Oraya ayıracağın vakti ailene ayır

  • pierre bezukhov  (09.01.13 00:30:04)
abi ben de pişmanım doktor olmadığıma sorma..

ygs'yle olmaz da bulgaristanda ukraynada falan okullar var ya, öyle olur heralde anca.
  • hope ender  (09.01.13 00:31:33)
cok heveslendim ya.. özel hastaneydi bi de, adam da bir rahat arkadas.. Adam önünde ölümle boğuşsa rahat rahat gider tedavi eder kurtarır o derece. Heves geldi geçer mi bakalım :)

  • yedinumara  (09.01.13 00:33:27)
Valla kazanırım diyorsan neden olmasın. 24 yaşımdayım, yüksek lisansa başlıyorum ara dönemde, doktora ile birlikte en az 7 yıl sürecek. 7 yıl daha öğrenciyim yani. Bunu yapmak yerine tıp okusan aynı şey sayılır bence.

  • buff  (09.01.13 00:40:09)
bende doktor olaydım keşke diye düşünürdüm ama o hayatların sorumluluğunu almak yaptığın bir hata bir yanlış teşhis sonucu birisi öldürdüğünü bilmek. boşver olma doktor çok değişik kafaları var acayip saygı duyuyorum hakkıyla yapanlara.

  • mr fusion  (09.01.13 00:40:42)
karizmadan ziyade bende de gec kesfedilen bir ideal oldu ve oyle de kaldi ukte olarak.

hic yeltenme hocam, goturusu fena.. yer adami.

saygi duy en guzeli.
  • kobretti  (09.01.13 00:40:53)
Saygılar hayranlıklar abi :) Allah sağlam doktorları başımızdan eksik etmesin. Hepinize iyi geceler.

  • yedinumara  (09.01.13 00:42:29)
6 sene okul, son 1-2 sene tus derdi, ardından "en az" 2-3 yıl uzmanlık çekerim diyorsan yarın gel başla :). saçlarda dökülme gibi bir problem varsa direkt kel kalırsın bu süreçte. karizma da kalmaz. başka şeylere de vakit ayıramıyorsun sınav dönemlerinde senin için sıkıntı yaratır bu da.

  • bass solo take one  (09.01.13 00:55:20 ~ 00:56:45)
23 yaşında evlenilir mi dostum ya naptın sen? :))

şaka bir yana harbiden havalarından geçilmiyor. böyle kendilerini çok yukarlarda görüyorlar. çoğu da hastayla doğru dürüst ilgilenmiyor zaten (devlet kurumlarında böyle ama hepsinin günahını almayayım aralarında kendini full hastalara adamış olan insanlar da var).
  • nickiyle oynayan yazar  (09.01.13 01:02:58)
sağlık alanında çalışmak için illa doktor olmaya gerek yok.

fizik tedavi ve rehabilitasyon var:( www.2013mersin.net )
psikoloji olabilir:( www.2013mersin.net )
  • error522  (09.01.13 01:14:23)
:) ben bilkente tıpı bırakıp geçtim. öyle karizma falan değil doktorlar. öyle adamlar her meslekte vardır. dahiliyeci dediğin adam da en az 35 yaşında vardır asistanlık mecburi zart zurt derken. 35 yaşında o karizma en fazla 5 sene sürer:) 40 tan sonra amı götü dağıtıyo insan her anlamda. o adamın içinden geçenleri sana söyliyim, "ulan bana ne milletin kan değerlerinden diyabetinden. nerden seçtim bu mesleği" gibi bişeydir.

zaten kullanıcı adım da tıp fakültesinden kalmadır:)
  • spina scapula  (09.01.13 01:56:50 ~ 02:02:16)
burdakilerin cogu liseli ciddiysen oku tabiiki. zaten amerikada tip fakultesi yuksek ogrenim halinde 4 yillik okuyup calisip para biriktirip insanlar oyle giriyorlar.

  • mazungu  (09.01.13 02:06:09)
tıp zor olur. evli olmasan neyse.

  • sutlu nescafe  (09.01.13 08:04:28)