[]

İkinci ele nasıl güveniyorsunuz?

yahu şu ikinci el ayfonlardan alayım diyorum ama içime sinmiyo bi turlu..nedir bunun kıstasları?neye dikkat edilir?yani alıpta başıma iş almak istemiyorum..
 
garantisi devam eden ürünlerden al. geveyli meveyli olanlardan alma bi de, onlar bi sürü uğraştırır. sim kilidi milidi olmasın. ucuz olsun. döşü de kıllı oldu mu tamamdır.


  • barix  (08.01.13 21:50:49) 
referansı sağlam adamlardan alıyorsun. problem çıkacak şeylere dikkat ediyorsun. (wifi, ölü piksel, şebeke, imei vs.) mümkünse birkaç aylık bir makine alıyorsun.


  • mattiadestro  (08.01.13 21:51:25) 
Şu zamanda dikkat etmen gereken en önemli, belki de tek şey referans olur. Referansı olan da yetmez. Sağlam referansı olan adamla alışveriş yapacaksın, kafan rahat olacak. Onun dışında her şekilde göte gelme ihtimalin var.

iPhone açlığı çekmiyorsan hiçbir fiyata aldanma. Böyle o kadar çok salağı dolandırıyorlar ki, inanamazsın. Piyasası 1000 lira olan şeyi 500 liraya aldım diye sevinip, 3 gün sonra forumlara "x dolandırıcıdır" diye gözyaşı dökenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

En kötüsü ise, dolandırıcılık konusunda çok aciz bir hukuk sistemimiz var. Adamın savcılıkta 30'ün üzerinde dolandırıcılık dosyası var ve hala kimlik numarasını vererek milleti dolandırmaya çalışıyor, patlıyor ama yine piyasada avlanmaya devam ediyor. En ufak mübalağa yok şu cümlemde.
  • ahmetcan44  (08.01.13 21:52:09) 
ben de senin gibi düşünüyorum kesinlikle. arkadaş çevrende güvendiğim insan varsa belki onlardan alabilirsin. benim için bu böyle en azından.


  • kotu amacli yazar hesabi  (08.01.13 21:53:01) 
iPhone yani. ne kadar sıkıntı olabilir. en fazla home butonu, power tuşu, hoparlörü. hepsi max 15-20 dolarlık masraflar kendin halledersen.


  • roket adam  (08.01.13 23:01:36) 
telefon değil ama slr makine aldığımda, satan kişi alış-veriş tamamlandıktan 10 dk sonra aradı, "söylemeyi unuttum on güne kadar ürünü incele, dediğimden farklı bir sonuçla karşılaşırsan, beğenmezsen v.b. senin paranı hazır tutacağım tekrar buluşup geri alabilirim" demişti. dürüstlüğün ötesindeydi bence, keşke hep bu tip insanlarla karşılaşabilsek.


  • gerenkyok  (09.01.13 19:30:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.