smartphone tavsiyesi

merhabalar,

smartphone alimi konusunda kafam karışık ve de sizin önerilerinizi bekliyorum.. öncelikle eski telefonum nokia c6 00. telefonu deiştirme sebebim ise, internet kullanımında yeterli olmaması vesaire.. öncesinde de dokunmatik ekran konusunda bazı çekincelerim olduğu için klavyeli bi model tercih etmiştim.. ama şu anki telefonlar (galaxy s3 denedim mesela gayet kolay kullanımı, biraz öküzüm üzerinize afiyet de)

bana gerekenler;

-iyi internet - video - mail performansı.
pdf vesaire dökümanlar indirip ordan okumaca vesaire de kullanılacaktır. dokunmatik ekranının buna uygun olması..
-çok fena olmayan şarj.. 1 2 gün yeter de gün içinde bitmesi de abes olur.
-öyle application delisi değilim fakat hayatı kolaylaştıran şeylere karşı değilim..

sürekli değişen bir seyrim var. telefonu italya'dan alıcam muhtemelen.. samsung galaxy s3 düşünüyordum aslında da, biraz araştırınca çok da iyi olmadı kafam karıştı..

sony xperia ion, galaxy s2 (çok aşırı telefon delisi olmadığımdan, ve de dizayn ve kompaktlık olarak daha hoş geldiğinden dolayı) da listeye girdi.. iphone 4s de olabilir de bence gereksiz bir fiyat farkı var diğer modeller arasında..

ne önerebilirsiniz bana şu aşamada?

kameram yok dolayısıyla alacağım alet aynı zamanda kamera olarak da kullanılacak. öyle aşırı bi foto meraklısı değilim her model işimi görür sanırsam, rezalet performans olmadığı sürece..

2 haftadır note2 kullanıyorum. bu telefonsa bundan önce kullandıklarımız (iphone 4 ve 5 dahil) neydi diyorum. i5'i eşime verdim ve note2 ile devam ediyorum. 3100mah pili ile şarjı ve 5.5 ekranı süper. boyutları sizin için sıkıntı olmazsa s3 ile arasında fiyat farkı yok ve boyutları da aslında s3 ile çok da farklı değil.

  • atrin  (08.01.13 16:38:45)
biraz büyük geliyor bana ya note.. arkadaşda var note da, yani cebime sığmaz o telefon, arka cebe koymak da yemez, otururum ekran paramparça olur ağlar dururum..

galaxy s3 bile büyük geliyor bana biraz aslında..
  • kveldulv  (08.01.13 16:47:44)
Sony xperia S
Kamerası ve ekranı çok çok iyi. Bişeyler okumak için ideal.

  • heritage  (08.01.13 16:53:24)
bi de öyle takılma sistem hatası vesaire şeyler pek tercihim deil. şu anki telefonum misal kamerasını kafasına göre kullanıyor, arada internette bi siteye girince, fazla bellek gerekirse direkt löp diye kapanıyor vesaire..

  • kveldulv  (08.01.13 17:10:41)