mühendislik mezununa finans alanında iş buldurabilecek sertifika programı

var mı? mesela ben cfa diye bir program duymuştum ama emin değilim buna girebilmek için hangi bölümden mezun olmak gerektiğine. işte cfa tarzı yani saygın ve sınavla alınan ya da yoğunlaştırılmış kurs sonunda verilen bir sertifika var mı? elbette bunları almak kolay olmayacaktır ben sadece mühendislik mezunlarının bu alanda seçenekleri nelerdir bunu öğrenmek istiyorum

ne mühendisi olduğun önemli.. makine, endüstri, işletme mühendisleri bankaların MT sınavlarına girerek rahatça iş kapabiliyorlar. bunların dışında çok alakasız bir mühendislikse iyi bir okulda yüksek lisans şart ama ona da alınman zor çünkü bir şekilde finans sektörüyle alakalı bir iş tecrübesi vs arıyorlar yüksek lisans için de..

  • poison  (07.01.13 19:51:50)
CFA en prestijlisidir, bunu alman yeterli olacaktır. 4 sene ekonometri okudum su an işletme ve finans ekonomisi üzerine master yapıyorum ama girsem hiçbir şey yapamam. cok calısma gerektırıyor bu yola gireceksen gercekten ciddi ol düzenli çalış derim.

  • cokponcik  (05.02.14 23:56:06)