ayva yoga pilates

iki ayrı soru soracağım. ayrı ayrı duyuru açmayayım dedim.

1. yogaya başlamak istiyorum, ama spor salonuna üye olmuş bulundum. (1 aydır aletlerle ve dambılla çalışıyorum.) orada da pilatesten bozma pilates dersi veriliyor. geçen ona katıldım. komik ama baya iyi çalıştırıyor vücudu. devam edeyim dedim.
pilates de yoga gibi vücudun esnemesini sağlar mı? yoga esnetir diyorlar ya.

2. ayva tatlısı yapıcam ama şeker koymak istemiyorum. fırında üzerine bal sürüp yapsam, sonra kaymakla yesem olur mu? nasıl olur?

edit: bal yerine pekmez de olabilir.

olur da bal da kalorili değil mi epey? ki çoğu bal güvenilir de değil. tatlandırıcıya sıcak bakıyorsan onu deneyebilirsin.

eğer acele değilse agave şurubu mu ne vardı, onu kullanabilirsin bal yerine. tadı da güzeldi onun.
  • april12th  (07.01.13 00:20:06)
1. evet pilates de esnetiyor aslında pilates kadar strecthing i iyi yaptıran bi hoca olması lazım

2. ben bal sürüp fırına koyma olayını bilmiyorum ama pekmezi şerbet niyetine (kaynatılmış şeker+ su) yerine kullanıyorum baklavayı bile hakiki pekmezle tatlandırmayı seviyorum bence güzel oluyor :)
  • niye ama  (07.01.13 00:34:57)