Askerlik Tecil Durumu

2011 haziran'da mezun oldum, askerlik şubesine filan gidip bi işlem yaptırmadım, kimse de bana gel askerlik yap diye bi kağıt filan yollamadı. o işler otomatik olmuyor muydu ya? ben şimdi asker kaçağı mıyım?

Mezuniyetiniz üniversiteden ise iki yıl boyunca bir şey yapmanıza gerek yok bildiğim kadarıyla.

  • teletabi  (06.01.13 16:54:04)
evet üniversiteden mezun oldum.

  • afrocubanbebop  (06.01.13 17:02:56)
gidip tecil ettirmeliydin, asker kacagindan cok yoklama kacagindasin savunmani isteyebilirler, ceza da gelebilir azar da isitebilirsin belli bir standarti yok herkes farkli olaylar yasiyor bu surecte. Ama git bi gorun derim bilmiyordum falan de.

  • soluman  (06.01.13 17:08:47)
Siz yine de bir şubeye uğrayıp durumunuzu öğrenin derim. ben mezun olur olmaz şubeye gidip iki yıl tecil ettirmiştim. Gerek var mı illa gidip tecile bilmiyorum. Sonuçta neden göstermeden iki yıl tecil hakkınız var.

  • teletabi  (06.01.13 17:08:51)
@soluman fakat ben hazırlık okurken ilk yoklamamı hatta muayenemi filan olmuştum. neyse en mantıklısı teletabi'nin dediği gibi şubeye gitmek heralde.

  • afrocubanbebop  (06.01.13 17:14:43 ~ 17:17:16)
bi liseden sonra gidiyorsun bir de universiten mezun olduktan sonra. hazirlikta gittigin lise mezuniyetini bildirmen icin simdi gittiginde de universiteyi bitirdim diye kendini gostermeni istiyorlar. Biliyorum sacma ama oyle

  • soluman  (06.01.13 17:19:23)
yani böyle bi durumda beni askere sevketme gibi bi hakları var mı acaba?

  • afrocubanbebop  (06.01.13 17:22:17)
o isler oyle kolay degil artik tutup koldan goturme durumu cok uc noktalarda devreye giriyor, hem 2013 yazina kadar tecilin devam ediyordur muhtemelen.

  • soluman  (06.01.13 17:34:45)