Opera için Türkçe Slogan

(git: 53714) burada yazmıştım ama şimdi altlara flan düştü o duyuru. "Türkçe" olduğunu belirtmeyi unutmuşum. Kısaca tekrardan izah ediyorum olayı.
Opera web taraycı için; böyle tişört üstüne flan basılmak üzere yaratıcı, mümkünse içinde "o" harfi geçen Türkçe bir slogan arayışındayım.
Var mı öneriniz? *

Hemen aklıma gelen bir seri, üstte cümle altta kırmızı opera O'su olarak düşünün:

Tek ihtiyacınız
O

En hızlısı
O

En güzeli
O

Hepsine bedel
O

daha gider bu...

Elbet her biri ayrı tişört üzerinde olacak. Bir de bunlar olursa hepsinden birer tane isterim bak...

Bir de böyle slogan gibi değil de, yine burada bir soruda da yazdığım, bir şey vardı ayrı severim:
"Varsayılan değil, gönüllerin tarayıcısı." Yine bir alt satıra "O" koymak mümkün bunda da...
  • late viper  (07.01.09 14:59:08 ~ 15:05:09)
Bir de nasıl bir şey istenildiği önemli; ürün hakkında bilgi mi vermek, yoksa merak mı uyandırmak, ya da başka bir şey mi?
Misal benim verdiklerim, merak uyandırıcı türden. Bunlardan biriyle sizi görenler elbet ne olduğunu soracaklardır...

  • late viper  (07.01.09 15:19:44 ~ 15:19:59)
Benim yaptigim seyi, turkce kelimelerle yaparsin iste super olur

  • ermanen  (07.01.09 16:07:58)
Hem merak uyandırsın hem de ürün hakkında bilgi versin istiyorum :)
Misal, opera'nın official tişörtünün üstünde
"browse me" yazıyor, bu tarz bi şey

@ermanen: güzel şeyler denk getiremiyorum işte :)
  • yuxel  (07.01.09 16:21:33 ~ 16:24:10)
Bu Opera sıkıcı değil!

  • goksuyu  (07.01.09 16:54:15)
k O ruyucu
s P ortif
s E mpatik
a R astirmaci
s A mimi

Turkce bulmak daha zormus hakkaten:)
neyse fikir verir en azindan..
  • ermanen  (07.01.09 16:59:25)
Çok marjinal, abidik-gubidik sloganlar geldi aklıma, kusura bakmayın:D

En büyük Ağ OperaĞ
İnternet bu pencerinin içinde ("bira bu kapağın altında" gibi)
Garajda arabam sanalda Operam (kamyonun arkasına yazacağım bunu)

Bi de böyle merak uyandıran, tişörtün üstüne direkt yaz bunu==> Kırmızı O.. (Sadece "O" kırmızı olacak)
  • khan shabbir  (07.01.09 17:05:20 ~ 17:07:01)
"fener için opera" yazabilirsiniz ama dayak da yiyebilirsiniz :)

"Opera'dan başkasıyla tarama" diyerekten ikinci başarısız örneğimi vereyim.
  • jesters cap  (07.01.09 18:24:19)
"Opera'dan başkasıyla tarama" benim gayet hoşuma gitti ama ...

  • goksuyu  (08.01.09 09:41:21)
ikinci bir seri düşündüm, adı "kod: Opera", ermanen'in fikri çıkış noktası oldu, her tişörtte ermanen'in verdiğine benzer şeyler olacak ancak sırası karışık olmalı(hep aynı sıradaki harf olmamalı), ayrıca bunlar birden fazla olacak ve her birinin başında "Kod: N" yazacak "N" değişken, buraya rakam ya da sayı gelecek(kaç tane bulunduğuna bağlı). Font çantaların çevirmeli şifreleri gibi olacak(Opera harfleri, opera fontu olacak elbet).

Örnek çalışma(ikisi de aynı):

img255.imagevenue.com

Bahsettiğim font ve hizalama da düzgün olmadığından biraz kötü durdu ama anlattığım şekilde yeniden yapılınca daha iyi olacaktır...
  • late viper  (09.01.09 22:16:44 ~ 22:19:40)