en az x yıl tecrübeli...

bu en az x yıl tecrübeli ilanlara tecrübesiz halimizle başvursak "ne işin var lan senin burada" derler mi?

sektör: bilgisayar mühendisliği-> yazılım

hayır yeni mezun oldum iş ilanlarına filan bakıyorum hep askerlik tecilli- en az 2 yıl da tecrübeli arıyorlar, bir yerden başlamak lazım çalışmaya, bi başlasam gerisi gelir gibi geliyor da hangi ilana baksam hep böyle.

siz nasıl başladınız ilk işinize?

başvur ya. tabi görüşmede belirt tecrübenin olmadığını, yalan söyleme. bi portfolyon varsa hele, çok sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum.

  • hjarteblod  (06.01.13 00:36:29)
ben okurken 6 yıl tecrübeli eleman arayan ilana başvurulup görüşmeye çağrıldım ((:

diyeceğim o ki çok da takılma.
  • rubiks cube  (06.01.13 00:39:37 ~ 00:40:01)
ben 2 yıl tecrübe+askerliğini yapmış kişi arayan iş başvurusuna yürüdüm aldılar beni. çok fazla başvuru olmasın ayıklayalım diye yapılan bir olay. tabii önceliği tanımladıkları kişilere veriyorlardır bu sebepten ön yazı dedikleri olaya (internetten başvurduğunuzu varsayıyorum) güzel bişiler yazmanız lazım.

  • paltar yuyan masin  (06.01.13 00:40:52)
seninle aynı sektördeyiz, başvuruduğum iş en az 2 yıl tecrübeli bakıyordu, sıfır tecrübeyle girdim.
mülakatta adamla muhabbete girdik, takım muhabbetine kadar uzadı olaylar :)
sonra adam, aradığım kişi sen değilsin ama seninle çalışmak istiyorum, senin için maaş bütçesi açtırmaya çalışacağım dedi.
sonuç: 2 hafta sonra olumlu dönüş
ikinci sonuç : o adam ben işe girdikten 2 hafta sonra ayrıldı
  • Ramiegovic  (06.01.13 00:40:53 ~ 00:42:06)
başvur sen siktir et.. bir de önyazı yaz, azimliyim çabuk öğrenirim bu işi istiyorum gibi..

  • bihaber  (06.01.13 00:45:17)
konuyla alakası yok ama tanrı her zaman tedbili kıyafet gezer diye bir roman var.okumanı tavsiye ederim.başvurulara gelince;bir şey olmaz.firmalar onu olursa hani diye yazıyorlar,ama herkes başvuruyor.

  • jsf  (06.01.13 04:20:53)