Bütünleme sınavları

merhaba,
final haftasındayım. bütünlemeler de var. eğer okulun yönetmeliğinde "öğrenci, bütünleme sınavına girmek için mazeret göstermelidir." ya da benzeri bir şey belirtilmiyorsa, finale girmeyip bütünlemeye girsem sorun çıkar mı?

her okulda değişiyor sanırım o zira burdan aynısını sorduğumda sorun olmaz finale girmeyip bütünlemeye girebilirsin demişlerdi ama dersin hocasına mail atıp sorduğumda da sadece okulun doktorunun verdiği ya da onayladığı raporla finalden mazeretli sayılıp bütünlemeye girebilirsin cevabını almıştım.

  • king lizard  (04.01.13 22:46:58 ~ 22:47:07)
okuldan okula değişir.bazılarında finale girmeyen büte giremiyor mazeret olayı hakkında fikrim yok.finallere gir imza at çık garanti olsun.

  • mantarliborek  (04.01.13 22:48:32)
çıkmaz.

  • al basmadan donu var  (04.01.13 22:49:27)
aslında şundan kafam karıştı,
geçen gün bir sorun için dekan'ın odasındayken bir arkadaşım geldi, "hocam şu yüzden finale giremedim, bütünlemeye girsem olur mu?" dedi, dekan "sorun olmaz ama bütünlemeye mutlaka gir" dedi.
yönetmelikte de yazmıyor. bu yüzden.
  • Beilschmidt  (04.01.13 22:49:29)
www.iku.edu.tr

hatta hocalardan biri bu yönetmeliği koydu facebook sayfasına, bütünlemeleri açıklamak için.

"İlgili Yönetmeliğin 16. maddesinin 3. fıkrasına göre;
''Yarıyıl sonu bütünleme sınavına; mezuniyet koşulunu yerine getirmis olanlar hariç, basarısız, sartlı basarılı ve not yükseltmek isteyen ögrenciler katılabilir.''

bunu öğrenmek istememin sebebi, ileride önemli bir işim olur da finali kaçırırsam sorun yaşamayayım diye, ikincisi de yarınki finale doğru düzgün çalışamadım, gidip gelmek çok uzun sürüyor malum istanbul.
  • Beilschmidt  (04.01.13 22:55:50)